Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sağlık-Sen'den Sağlık Çalışanlarına Uygulanan Şiddete Tepki

Sağlık-Sen'den Sağlık Çalışanlarına Uygulanan Şiddete Tepki

Sağlık - Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı; hükümetin sağlık çalışanlarına yönelik politikasını eleştirerek,"Sağlık çalışanını onure etmemiz gerekirken, ne acıdır ki şamar oğlanına çevirdiniz" dedi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2012 Salı 22:15
Sağlık-Sen'den Sağlık Çalışanlarına Uygulanan Şiddete Tepki

Sağlık - Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı; hükümetin sağlık çalışanlarına yönelik politikasını eleştirerek,"Sağlık çalışanını onure etmemiz gerekirken, ne acıdır ki şamar oğlanına çevirdiniz" dedi.

Harran Üniversitesi (Hrü) Araştırma ve Uyguluma Hastanesi önünde sağlık çalışanlarıyla birlikte basın açıklaması yapan Atçı, son 1 ay içerisinde Hrü Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli 1 sağlık çalışanının bıçaklandığını, 2 kişinin ise darp edildiğini belirtti.

Şiddetin sosyal olaylarda çözüm olmadığı gibi sağlık sorunlarının çözümünde de çözüm olmayacağını ifade eden Atçı,"Biliyoruz ki asıl sorumlu olanın bireysel davranışları sergileyenler değil, buna göz yuman insani ve vicdani bilinç yaratma hedefi gütmeyen yönetenlerdir. Hafızalarımız yakın tarihimizde başta bölgemiz olmak üzere tüm Türkiye'de yaşanan birçok şiddet olayının üzerine gidilmediği, sorumlularının bulunup yargılanmadığı gerçeğiyle doludur. Şiddet uygulayanlar gerekli cezalara çarptırılmadıkça yapılan suçun yanına kar kalacağı algısı güçlenerek bu tür olayların daha da artacağı kaygısı taşıyoruz" dedi.

Açıklamasında hükümetin sağlık çalışanlarına yönelik politikasını eleştiren Atçı yetkililere seslenerek şunları kaydetti:

"Ülkemizin en ücra köşelerinde her türlü meşakkat, çile ve hayati tehlikeye rağmen, sizler adına hizmet sunan, sağlık çalışanını onure etmemiz gerekirken, ne acıdır ki şamar oğlanına çevirdiniz. Bilinmelidir ki, bıçak kemiğe dayandı. Artık yeter hastanın yanında olduğunuz kadar birazda çalışanın yanında olun..."

Sağlık çalışanlarına karşı vatandaşların sabır ve hoşgörü göstermesini isteyen Atçı,"Bugün sağlık çalışanlarını korumazsanız, yarın sağlığınızı koruyacak kimseyi bulamazsınız" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından bir süre alkış çalan grup daha sonra sessizce ayrıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com