Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sağlık öğrencileri madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildi

Sağlık öğrencileri madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildi

​Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde sağlık öğrencileri için madde bağımlılığı konusunda konferans verildi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2015 Cuma 13:12
Sağlık öğrencileri madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu öğrencileri için 'Madde bağımlılığı' adı altında bilgilendirme konferansı düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Sağlık Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Zübeyde Yıldırım, madde kullanımı ve bağımlılığının, insanlık tarihi ile başladığını ve bu şekilde günümüze damgasını vurmuş küresel bir sorundan ibaret olduğunu dile getirdi.

Yıldırım, “Kullanım oranı ve özellikleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de her ülke bulunduğu jeopolitik konuma, soysa-ekonomik duruma, toplumsal değerlere bağlı olarak uyuşturucu madde kaçakçılığından, kullanımda ve buna bağlı suçlardan etkilenmektedir.” dedi.

Türkiye'nin bulunduğu konuma değinen Sağlık Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Yıldırım, “Balkan rotası üzerinde bulunması, dolayısıyla afyon ve türevlerinin kaçakçılığına maruz kalmaktadır. Yapılan araştırmalar, ülkemizde uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılığının diğer Avrupa ülkelerinde olduğu kadar yaygın görülmemesine karşın konum ve genç nüfusun fazla olması gençlerimizin risk grubu olarak değerlendirilmesini önemli kılmaktadır. Ortaya çıkan bu riskle baş etme sürecinde eğitimci ve aileleri en önemli etki gücüne sahip olduğu düşünülmektedir.” şeklinde konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com