Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sağlık müdürlüğü işçileri tedirgin

Sağlık müdürlüğü işçileri tedirgin

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2010 Salı 15:37
Sağlık müdürlüğü işçileri tedirgin

Sağlık müdürlüğünde çalışan biz yaklaşık 200 kamu şirketi işçisi 31 Aralık tarihinden itibaren işsiz kalacağımız korkusu yaşıyoruz.  Bu endişe işsizler ordusuna katılacak 200 kişinin feryatları!...

 

Sağlık müdürü Dr. Hasan Demir’in geçen gün bir TV kanalında yaptığı; “31 Aralık’tan itibaren bünyelerinde bulunan 18 Teknik eleman 60 civarında Bilgi İşlem elemanı ve 130’a yakın temizlik işçileri aile hekimliğine geçişten dolayı işten çıkarılacaklar” açıklama yapması tedirginliğe sebep oldu.  

Bu açıklama üzerine yaklaşık 200 işçi yeni yıla işsiz gireceklerinden dolayı tedirginlikle gelişmeleri takip ediyorlar.

 Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle görüşmek istediklerini ancak olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade eden işçiler; Bizi işsiz bırakmasınlar. Yeni yıla işsiz olarak girmek istemiyoruz. Başka birimlere gönderilmesi halinde çalışmak isteriz” dediler.

Sivas’ta aynı durumda bulunan 131 işçi için Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından gönderilen 4 genelge ile “Mağdur durumdaki 131 işçinin Sağlık Müdürlüğüne bağlı başka kurumlarca istihdam etmesini beyan etmesini” emsal olarak gösteren mağdur işçiler; Şanlıurfa Valiliği aynı sıkıntıları yaşayan Şanlıurfalı yaklaşık 200 işçinin işsiz kalmaması için gerekli önlemlerin alınması bekliyorlar.

 www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com