Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sağlık çalışanlarına, Travmada tanı ve tedavi yöntemi anlatıldı

Sağlık çalışanlarına, Travmada tanı ve tedavi yöntemi anlatıldı

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, sağlık çalışanlarını bilgilendirme amaçlı düzenlediği beşinci toplantısında da Travmada tanı ve tedavi yöntemi anlatıldı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2015 Cumartesi 15:02
Sağlık çalışanlarına, Travmada tanı ve tedavi yöntemi anlatıldı

İl Sağlık Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, ‘Travma teşhisinde’ özel bir hastane çalışanlarına, kamu ve üniversite hastanelerinde görev yapan acil ve 112 çalışanlarına yönelik ‘Tanı ve Tedavi’ yöntemi anlattı.

Toplantıya; İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doktor Hakan Karakaş, 112 Ambulans Servisi Başhekimi Doktor Mehmet Nesim Aydın, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Levent Bayka, Diyarbakır’da bulunan özel bir hastanenin Başhekimi Uzman Doktor Hıdır Sarı, Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Servet Külahçıoğlu, Başhekim Doktor Nihat Şengal, Başhekim Yardımcısı Doktor İbrahim Halil Bingöl ve birçok acil servis çalışanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Diyarbakır İl Sağlık Müdür Yardımcısı Doktor Hakan Karakaş ”Bu toplantıları acil servis çalışanlarının iletişim sorununu gidermek ve acil durumlarda nasıl daha iyi hizmet verilebilir amacıyla düzenliyoruz. Toplantılarımızın beşincisinde de travma üzerine devam ettik. Değerli tıp hocalarımızın acil sağlık çalışanlarımıza verdiği bu eğitimleri oldukça önemli görüyoruz. Bu yüzden gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın amacına ulaştığını düşünüyoruz. Dedi.

Profesör Doktor Serdar Necmioğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Dicle Üniversitesi Acil Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Yılmaz Zengin, aynı özel hastanenin  Göğüs Cerrahisi Bölümü’nden Profesör Doktor  Refik Ülkü ve Genel Cerrahi Bölümü’nden Profesör Doktor İbrahim Taçyıldız’ın sunumlarıyla kafa, toraks ve karın travmalı hastalara yaklaşım; tanı ve tedavi yöntemleri anlatıldı. Toplantı moderatör ve konuşmacılar  tarafından katılımcıların soruları cevaplandırılarak son buldu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com