Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sağlık Çalışanlarına Şiddete SEnatodan Kınama

Sağlık Çalışanlarına Şiddete SEnatodan Kınama

Harran üniversitesi senatosu son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet olaylarını hususunda bir kınama kararı aldı.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2012 Salı 12:10
Sağlık Çalışanlarına Şiddete SEnatodan Kınama
Şanlıurfa Harran üniversitesi senatosu son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet olaylarını kınadı.


Senato yazılı olarak yayınladığı Kınama Bildirisinde;

"Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında artış gözlenmektedir.  Hekimler sağlık sorunlarının tek sorumlusu gibi görülmekte, fiziki ve sözlü saldırılara maruz kalmaktadırlar. Özveri ile görev yapan ve sağlık hizmeti sunmaya çalışan tüm sağlık çalışanlarına yönelik gittikçe şiddeti artan saldırıların önlenmesi için gerekli tedbirlerin vakit geçirilmeden alınmasını, öğretim üyelerinin ve bin bir emekle yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin hekim olarak çalıştıkları ortamda can güvenliklerinin sağlanmasını istiyoruz. Sadece güvenlik tedbirleri alınması bu sorunun çözümü için yeterli bulunmamaktadır. Yetkililerin, sivil toplum örgütlerinin, basın ve medyanın sağlık çalışanlarına yönelik destek kararları almaları ve toplumu bilgilendirmeleri önem arz etmektedir.  Harran Üniversitesi Senato Üyeleri olarak sağlık çalışanlarına ve diğer kamu çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını kınadığımızı Kamuoyunun bilgilerine sunarız" denildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com