Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sağlık Çalışanına Şiddet, Hastalıklı Bir Tavırdır!

Sağlık Çalışanına Şiddet, Hastalıklı Bir Tavırdır!

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve Harran İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan iki sağlık çalışanına hasta yakınları tarafından yapılan saldırıyı kınadı..

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2013 Salı 21:20
Sağlık Çalışanına Şiddet, Hastalıklı Bir Tavırdır!


Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut ATÇI, olayla ilgili yaptığı açıklamada, hergün bir yenisi eklenen şiddet olaylarının sağlık çalışanları açısından çekilmez bir hal aldığını söyledi.
Her kim tarafından ve her ne sebeple yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili hain saldırılar, aslında sağlık çalışanlarına değil,  insanımızın top yekün sağlığına yapılmış bilinçsiz ve ahmakça, kabul edilemez ve affedilemez çirkin hareketler olduğunu kaydeden Mahmut ATÇI, “Kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı hastalıklı bir tavırdır” dedi.
ATÇI, tek görevinin, insan sağlığı ve hayatı ile ilgili konuda fedakârca çalışan, hekiminden, hemşiresine, hasta bakıcısından, acil servisi görevlisine kadar insanlarımızın sağlığına kavuşturmak ve hayatını kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tanık olduklarını belirterek, Bakanlığı, sağlıkta şiddetle mücadele konusunda  daha etkin önleyici tedbirleri almaya ve sağlıkta şiddetle mücadelenin alt yapısını oluşturmaya davet etti.
ATÇI, “Sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda paydaş olarak öteden beri ortaya koyduğumuz önerilerimiz doğrultusunda adımlar ivedilikle atılmalıdır. Sağlık çalışanlarımızın, son günlerde, gerek tedavi olmak için hastaneye gelen hasta, gerekse de hasta yakınları tarafından maruz kaldıkları sözlü ve fiili şiddetin boyutlarının artarak devam etmesi ürkütücü ve bir o kadar da endişe vericidir. Son olarak yine hasta yakınları tarafından Harran Devlet Hastanesi ve Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servislerinde görevli hemşire arkadaşlarımıza yapılan saldırı kabul edilemez, nefretle kınıyoruz. Saldırının fail yada failleri hakkında gereken yapılmalıdır” dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com