Advert
Advert
Advert

Sağlık Bilimleri, Eğitimde Fakülte Olarak İlk Startını Verdi

Geçtiğimiz yıla kadar Sağlık Yüksekokulu adıyla eğitim veren ve bu yıl itibariyle fakülte olarak eğitim-öğretime yeni ismiyle devam edecek olan Sağlık Bilimleri Fakültesi açılış töreni yapıldı.

Sağlık Bilimleri, Eğitimde Fakülte Olarak İlk Startını Verdi
Sağlık Bilimleri, Eğitimde Fakülte Olarak İlk Startını VerdiOsmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi salonunda gerçekleşen açılış törenine Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Yılmaz, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “ Değerli genç arkadaşlarım, aileniz sizi buraya vatana faydalı bireyler olarak yetişmeniz için gönderiyor. Yönetim olarak, hocalar olarak sizleri tam donanımlı olmanız için çaba sarf ediyoruz. Sizler de kendi üzerinize düşeni yapınız. İyi bir öğrenci olun. Başkalarının sözleri ile kendinizi yönlendirmeyin. Ülkemiz için yanlış olabilecek hareket ve davranışlarda kendi iradenizle uzak durun. En iyi şekilde mesleğinizi yapın” dedi.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Yılmaz; “Üniversite olarak öğrencilerimize geniş imkânlar sunuyoruz. Onların rahat bir ortamda eğitimlerini sürdürmelerini sağlıyoruz. Eğer yurtta veya kaldığınız yerlerde ders çalışmakta zorlanıyorsanız kütüphanemizde gelip eksiklerinizi telafi edebilirsiniz. Her türlü basılı veya dijital veriye ulaşma imkânını sizlere sunuyoruz. Bir sorunla karşılaştığınızda bizler size yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.
Açılış töreni bölümü ilk sıralarda kazanan öğrencilere plaket takdimi, müzik dinletisi ve kokteylle son buldu.

Sağlık Bilimleri Eğitimde Fakülte Olarak İlk Start Verdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle