Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Sağlık Bakanlığı'ndan 'sarı toz' açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan 'sarı toz' açıklaması

Sağlık Bakanlığı, İstanbul'da başkonsolosluklara zarf içinde gönderilen 'sarı toz'a ilişkin toplam 16 kişinin Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde gözlem altında tutulduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 22:25
Sağlık Bakanlığı'ndan 'sarı toz' açıklaması

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul’daki Kanada, Belçika ve Almanya'nın Başkonsolosluklarına  eş zamanlı gönderilen zarfların açılması sonucunda,  içindeki şüpheli sarı toz maddeyle teması olan kişilerin, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ivedilikle nakledildiği belirtildi.

 

Sağlık Bkanlığınını  açıklamasında, şüpheli toz maddeye maruz kaldığı belirlenen Kanada Konsolosluğu'ndan 2 üst düzey yetkili ve 8 çalışan, Belçika Konsolosluğu'ndan 4 kişi ve Almanya Konsolosluğu'ndan da 2 kişi olmak üzere toplam 16 kişinin, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde gözlem altında tutulduğu  belirtilerek,  "Hastalarımızın genel durumları iyi olup, alınan numunenin kesin sonucu çıkana kadar izole bir odada gözlem altında tutulmaya devam edilecektir.  Şüpheli zarftan alınan numuneler, Ankara'daki Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı’nda incelemeye alınacaktır. Numune sonuçlarının 27 Ekim 2014 Pazartesi günü, ilgili kurumlar ve kamuoyuna açıklanması planlanmaktadır." İfadeler,ne yer verildi.  (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com