Advert
Advert
Advert

Sağlık Bakanlığı'nda kriz masası kuruldu

Ankara Tren Garı Kavşağında geçekleşen patlama sonrasında Sağlık Bakanlığı'nda kriz masası kurulduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı'nda kriz masası kuruldu
Sağlık Bakanlığı'nda kriz masası kuruldu

Ankara Tren Garı Kavşağında geçekleşen patlama sonrasında Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Bakanlık bünyesinde kriz masası kurulduğu  belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada tüm olasılıkların göz önünde bulundurulduğu belirterek, “Ankara Tren Garı'nda yaşanan patlama sırasında, olay yerinde ambulanslarımız görevlendirilmiş durumdaydı. Olayın meydana gelmesi ile birlikte   görevli olan 112 personeline tarafından 10.05 'te ihbar verilmiş olup, 10.08 de hareket eden ambulanslarımız 10.11’de olay yerine ulaşmıştır. İlk etapta 21 ambulansımız sevk edilmiş olup, olay yerine 56 tam donanımlı ambulans sevk edilmiştir.“ ifadelerine yer verildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada ameliyathane ve yoğun bakım üniteleri aktif bir şekilde hizmet verdiği ifade edilerek, “Ankara’daki bütün hastanelerde tüm branşlarda uzman doktorlarımız görevi başında olup, ameliyathane ve yoğun bakım üniteleri aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca, Kızılay Kan Merkezi koordinasyonunda tüm talepler karşılanmakta olup, kan ihtiyacı bulunmamaktadır.“ denildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nda kriz masası oluşturulduğu belirtilerek, “Bakanlığımız bünyesindeki Sağlık Afet Koordinasyon Merkezinde bir kriz masası oluşturulmuş olup gelişmeler yakından takip edilmektedir. Lojistik ve insan kaynağı anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.“ ifadeleri kullanıldı.

(İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı