Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sağlam: Mardin çevre yolları için son aşamadayız

Sağlam: Mardin çevre yolları için son aşamadayız

Karayolları 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Sağlam, Mardin ile Kızıltepe ilçelerinde yatırım planlaması yapılan ve kentin trafik akışına önemli ölçüde bir rahatlamayı sağlayacak projelerle ilgili hazırlık çalışmalarının son aşamaya gelindiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2015 Çarşamba 11:24
Sağlam: Mardin çevre yolları için son aşamadayız

Mardin Valiliği 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Karayolları 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Sağlam, Mardin il sınırları içerisinde 12 tanesi devam eden ve 7 tanesine başlanmış olmak üzere 19 projenin olduğunu aktardı.

Sağlam, “Mardin ile Kızıltepe ilçelerinde yatırım planlaması yapılan ve kentin trafik akışına önemli bir rahatlamayı sağlayacak yatırımlarla ilgili hazırlık çalışmalarında son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Kızıltepe’deki Çevre Yolu Projesi için belediyenin planlanan alan üzerinde yapması gereken koridor açma çalışmasını bekliyoruz. Bu çalışma yapıldığı taktirde ilgili projeyle ilgili tatbik çalışmalarımız hemen başlayabiliriz. Mardin’deki çevre yolu projesi çalışmalarıyla ilgili olarak da ekiplerimiz şuana kadar yaptıkları çalışmaların neticesinde altı alternatif alan üzerinden duruyoruz. Bu altı alternatifin artıları ve eksikleriyle değerlendirilerek, gerekli çalışmanın nerede yapılacağının kararı verilecek ve projeyle ilgili çalışmalara hemen başlanabilecek. Nusaybin'de ise yapılan yeni devlet hastanesi ile yeni okullar bölgesinde vatandaşların ve okul öğrencilerin dha güvenli bir geçiş yapabilmeleri için ilk önce bir sinyalizasyon çalışmasına gideceğiz. Köprülü kavşak yapımı çalışması için ilgili ön hazırlıklar yürütülmekte olup, bu konuda belediyenin imar planında görüldüğü gibi bir yol çalışmasını tamamlanması gerekmektedir.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com