Reklamı Geç
Advert
Advert

Safahat tiyatrosu sahnelendi

Safahat tiyatrosu sahnelendi
Safahat tiyatrosu sahnelendi


Eğitim Bir-Sen Tokat Şubesi tarafından Mehmet Akif Ersoy'u anma ve İstiklal Marşı'nın kabulünün 89. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde tiyatro oyunu etkinliği düzenlendi. GOÜ Şehir Yerleşkesi Salonu'nda düzenlenen tiyatro oyunu öncesinde konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Cemil Çağlar, sendikalarının Mehmet Akif Ersoy'un vefat yıldönümlerinde ülke genelinde yüzlerce anma programı düzenlendiğini kaydetti. Başkan Çağlar ayrıca ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin 1915'teki olaylalar ilgili aldığı kararı kınayarak, tarihçilerin değerlendirmesi gereken tarihi bir olayı siyasilerin oylaması ve karar vermesinin ABD için utanç verici olduğunu söyledi.
Yapılan konuşmanın ardından Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un ünlü eseri 'Safahat' Sanatçı Ahmet Yenilmez tarafından sahnelendi. Deli Yürek adlı dizi filmde "Sabri" tiplemesiyle tanınan ve daha sonra da Ekmek Teknesi'ndeki "Celal" tiplemesiyle izleyenlerinin gönlünde taht kuran Ahmet Yenilmez, Safahat isimli tiyatro oyunuyla da izleyenlerin beğenisini topladı.
Öte yandan tiyatroda Mehmet Akif Ersoy'un vefat ettiği İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bulunan Mısır Apartmanın Kültür ve Sanat Müzesi olması, Mehmet Akif Ersoy'un hem öğrenim gördüğü hem de öğretmenlik yaptığı Halkalı Ziraat ve Baytarlık Mektebi'nin "Ziraat ve Baytarlık Müzesi" yapılması kararının uygulanması için imza kampanyası başlatıldı

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı