Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Sadece Yasal düzenlemelerle olmaz!

Sadece Yasal düzenlemelerle olmaz!

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Demirkol: "Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için sadece yasal düzenlemelerin yeterli olmadığını görüyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 19 Haziran 2014 Perşembe 10:31
Sadece Yasal düzenlemelerle olmaz!

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, "Kadına şiddet nasıl önlenebilir" toplantısı yapıldı.
Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, programda "kadına yönelik aile içi şiddet ile mücadelede rol oynayan faktörler, şiddetin boyutları, yasal gelişmeler, başvuru mekanizmaları" gibi konular ele alındı.
Toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, kadına yönelik şiddetin fiziksel olarak yapıldığı gibi ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak da gerçekleşebileceğini belirtti.
Söz konusu durumun aile içinde hasara neden olduğunu ve korku ile güvensizlik ortamına neden olduğunu kaydeden Demirkol, şöyle devam etti.
"Ülkemizde son yıllarda şiddete maruz kalan kadınlara sunulan hizmetin niteliğinin değişmesi için çok önemli düzenlemeler yapıldığını hepimiz büyük bir memnuniyetle görüyoruz
Yasal açıdan koruyucu ve önleyici düzenlemelerin yapıldığını, kadına yönelik şiddet konusunda yaptırım gücü olan uluslararası sözleşme niteliğindeki İstanbul Sözleşmesi'nin de ilk defa Türkiye tarafından imzalandığını biliyoruz. Ancak bütün bunlara rağmen kadına yönelik şiddetin önlenmesi için sadece yasal düzenlemelerin yeterli olmadığını görüyoruz. Hiç şüphesiz bu konuda, kadın ve erkeğin eğitilmesi, toplumda sevgi, saygı, şefkat ve insan odaklı bir kültürün yerleşmesi hayati önem taşımaktadır."
Toplantıya Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Arzu Balkan ve komisyon üyeleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com