Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Sabri Ertekin'e kaçak elektrik operasyonu

Sabri Ertekin'e kaçak elektrik operasyonu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO) Başkanı Eyüp Sabri Ertekin’in evine ve iş yerlerine TEDAŞ ekiplerinin kaçak elektrik baskını düzenlediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2013 Pazartesi 16:20
Sabri Ertekin'e kaçak elektrik operasyonu

EKİBİ BAKAN GÖNDERDİ

 

Olay Gazetesinin düzenlediği Fikir Kulübü gecesine katılan ŞUTSO Başkanı Ertekin, evine ve iş yerlerine düzenlenen kaçak elektrik operasyonunu doğruladı. Ertekin, kaçak elektrik baskını ile alakalı ise şok bir iddia ortaya attı. ŞUTSO Başkanı Ertekin Olay’a yaptığı açıklamada, yaz ayında Şanlıurfa’yı ziyarete gelen Enerji Bakanı Taner Yıldız’a sorduğu sorulardan dolayı fabrikalarına ve evine kaçak ekibi gönderttiğini ileri sürdü.

 

HIRSIZLIĞI DEVLET ÖĞRETİYOR

 

ŞUTSO Başkanı Ertekin, “Enerji Bakanının Şanlıurfa ziyaretinde benim kendisine sorduğum bazı sorulardan dolayı çok kızmış, ağrına gitmiş,  benim hem fabrikama hem de evime kaçak ekibi yolladı. Enerji Bakanına da; ‘Parayı caddenin ortasına bırakırsan çalarlar, paraya sahip çıkacaksın’ dedim. Enerji hırsızlığını devlet öğretiyor” şeklinde konuştu

 

KAÇAK “DERVİŞ” ZAMINDAN SONRA BAŞLADI

 

Derviş zammından sonra vatandaşların yeni yöntemler bulduğunu söyleyen Ertekin, “Şanlıurfa’da Derviş zammı yapılmadan önce kayıp kaçak oranı yüzde 30’du. Bu arada Şanlıurfa’da kaçak değil kayıp elektrik var. Hatlar ince olduğu için… Yani ne yaparsan yap yine o kayıp olacak. Derviş o dönemde elektriğe yaptığı zam sonrası vatandaşlarda artık yeni yöntemler bulmaya başladı. Saatleri ayarlamaya başladı.  Şuanda Urfa’da sayaçları geri çevirme servisi bile var” dedi.

 

Şanlıurfa’nın kayıp- kaçak elektrikte 1. sırada olmadığını ifade eden Ertekin, ‘Şanlıurfa sulamalarda çok elektrik kullanıyor. Şanlıurfa oran bakımından 1. değil kullanım miktarı bakımından 1. sıradadır. Şanlıurfa yer altı sularından dolayı çok elektrik tüketiyor. Şanlıurfa kayıp-kaçak oranında ilk 10’a bile girmez’ dedi.

Şanlıurfa Olay


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com