Advert
Advert
Advert

Saadette olağanüstü kongre yapılacak mı?

Saadette olağanüstü kongre yapılacak mı?
Saadette olağanüstü kongre yapılacak mı?

Saadet Partisi kurucularından ve Genel Merkez Delegesi Mustafa Kamalak ve arkadaşlarının, yeni Olağanüstü Kongrenin geciktirilmeden biran evvel yapılması maksadıyla açtıkları davanın ilk duruşması dün yapıldı.

Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesinde görülen dava ile ilgili olarak mahkeme, dünkü duruşmada bazı belge ve evrakların ilgili yerlerden getirtilmesi konusunda ara karar vererek duruşmayı 22.09.2010a erteledi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Saadet Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Av. Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Saadet Partimizin Olağanüstü Büyük kongresi 11 Temmuz 2010 tarihinde yasalara ve temel ilkelerimize aykırı olarak yapılmış olduğu için, partimiz büyük kongre delegelerinin çoğunluğunun noter tasdikiyle beyan ettikleri imzalar ile yeni Olağanüstü Kongrenin geciktirilmeden biran evvel yapılması maksadıyla mevcut Genel Merkeze 27.07.2010 tarihinde müracaat edilmiştir.

Her türlü hukuki ve yasal şartları oluşan Olağanüstü Büyük Kongre kararı, Genel Merkez yönetimince alınmadığı için, Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesine açılmış olan davanın ilk duruşması 15 Eylül 2010 tarihinde yapılmıştır. dedi. Kamalakın yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

Bu duruşmada kongre davetinin haklılığını ispat eden yeni deliller mahkemeye sunulmuş ve kongrenin genel merkez yetkililerince savsaklanmadan biran evvel yapılması için kararın alınması mahkemeden talep edilmiştir. Kanaatimize göre mahkeme nihai kararını 22.09.2010da verecektir.

Davamıza zarar vereceği belirtildiği halde, hatalı bir davranış ile 11 Temmuz 2010 tarihinde olağanüstü büyük kongre yapılması ne derece zararlı olduysa, kanunen yapılması mecburi olan yeni olağanüstü kongrenin yapılmasının savsaklanması da o derece de zararlı olmaktadır. Genel seçime az bir zaman kaldığı vurgulanan açıklamada, Bu tahribatı bir an evvel ortadan kaldırmak için, yeni olağanüstü kongrenin hemen yapılması açık bir zorunluluk olduğu halde, bu arkadaşlarımızın olağanüstü büyük kongreyi alabildiğince geciktirmek için direnmelerini anlamak mümkün değildir.

Milli Görüş camiamızın en kısa zamanda bu yanlış gidişatı düzeltmek için gerekenleri yapacağından emin olarak, bütün camiamıza gösterdikleri şuurdan dolayı teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz görüşüne yer verildi.

Kaynak: Milli Gazete


Etiketler:  Saadet Partisi Numan Kurtulmuş Mustafa Kamalak Necmettin Erbakan Oğuzhan Asiltürk Şevket Kazan Fatih Erbakan 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu