Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Saadet'in yeni genel başkanı belli oldu

Saadet'in yeni genel başkanı belli oldu

Giriş Tarihi: 5 Mart 2011 Cumartesi 16:34
Saadet'in yeni genel başkanı belli oldu

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatından sonra genel başkanlık için, yaklaşan seçimleri gözönünde bulundurarak olağanüstü kongre yerine istişareye giden Saadet Partisi'nin yeni lideri belli oldu.

Saadet Genel Başkanlığı'na, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kamalak getirildi.

Necmettin Erbakan'ın vefatından dolayı boşalan koltuk için, yaklaşan seçimleri göz önünde bulundararak olağanüstü kurultaya gitmeyen Saadet Partisi yeni liderini Genel İdare Kurulu'nun kararıyla seçti.

Mustafa Kamalak kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Kurucu Dekanlığı ile XX. ve XXI. Dönem Kahramanmaraş Milletvekilliği yaptı. Kamalak, Numan Kurtulmuş'un yeniden genel başkanlığa seçildiği ve partinin etkin isimlerini tasfiye ettiği kurultaı mahkemeye götürmüş ve partiyi olağanüstü kongreye götürtme kararı aldırtmıştı. Kamalak Necmettin Erbakan'ın genel başkanlığa seçildiği kongrede de Saadet Partisi'nin iki numaları ismi olarak yeni yönetimde yer almıştı. (Haber 7)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com