Reklamı Geç
Advert
Advert

"Rusya'nın doğalgazına karşı bizimde doğal yünümüz var"

Bursa'da yün giysiler satan bir esnaf "Rusya istediği kadar doğal gazı kessin bizim doğal yün çamaşırlarımız bizi korur." dedi

Havaların soğumasıyla birlikte yün giysi satışlarının arttığı Bursa’da bir esnaf, Rusya’nın Türkiye’ye doğalgaz satışını durduracağı tartışmaları üzerine “Rusya’nın doğalgazı varsa bizimde yün çamaşırımız var. Rusya istediği kadar doğalgazı kessin bizim yün çamaşırlarımız bizi korur.”dedi

Bursa Reyhan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde 25 yıldır yün giysiler satan 70 yaşındaki Naci Bağcı, havaların soğumasıyla birlikte yün giysilerin satışının arttığını söyledi.

Yün giysilerin faydaları hakkında konuşan Bağcı, “Yün, kış aylarının vazgeçilmezidir. Ben şimdi espri olarak yün alanlara diyorum ki ‘Kasko yaptırdınız, sağlığınızın kaskosunu yaptırdınız mı’ Yün sağlık açısından astım, bronşit, zatüre ve siyatik ağrıların en iyi ilacı, bu artık kanıtlanmış bir şey. Romatizmalı ağrılarda en iyi randımanın alındığı giysiler yün.  Yün soğuğu geçirmez, yağmuru ve suyu geçirmez, kolay ıslanmaz, teri emer, ter yapmaz, ağrıları alır. Bir pire yüne yanaşmaz. Biz müşterilerimize yünün özelliklerinden bahsediyoruz. Üzerimizdeki yün olmayan elyaflar teri alınca ıslanıyor. Pamuk geç kuruyor. Aynı zamanda koku da yapıyor. Ama yünde böyle bir durum yok. Yün kolay kolay teri emmediği için hasta yapmıyor. Hekimler astım ve bronşit gibi hastalıkların çaresinin yün olduğunu söylüyor. Biz de bundan yola çıkarak müşterilerimize yünü tavsiye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Rusya’nın doğalgazı kesmesinin Türkiye’yi olumsuz etkilemeyeceğini savunan Bağcı, “Rusya istediği kadar doğalgazı kessin. Onun doğalgazı varsa bizimde yün çamaşırlarımız var. Allah’ın izniyle bizi hiç etkilemez.” dedi. (Zeki Aras –İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı