Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Rus kızı Müslüman oldu, Fatıma ismini aldı

Rus kızı Müslüman oldu, Fatıma ismini aldı

Müslümanların aile hayatından etkilenerek İslam’ı seçen Rusya uyruklu Evgenııa Khramkova, Fatıma ismini aldı. Rusya Federasyonu doğumlu Evgenııa Khramkova (28), Adana Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini söyledi. Adana İl Müftüsü Arif Gökce tarafından kendisine İslam dininin temel prensipleri hakkında özet bilgi verilen Khramkova, şahitlerin ve yakınlarının huzurunda yapılan ihtida töreninde kelime-i şahadet getirerek Müslüman oldu.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2016 Çarşamba 12:22
Rus kızı Müslüman oldu, Fatıma ismini aldı

Müslüman olarak Fatma ismini alan Khramkova, İslam’ı seçtiği için çok heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirdi. Sevinç duygularını anlatmakta zorlandığını belirten Fatma Khramkova, “Şu anda yeni bir hayata başladığımı anladım. İslamiyet’le ilgili çok şeyler öğrenmem lazım. Ömür boyu da öğreneceğim. İnşallah ölene kadar Müslümanlığı öğrenmeye devam edeceğim.” diye konuştu.

Daha önce Katolik Hristiyan iken kendi isteğiyle Müslüman olmaya karar veren Khramkova’yı tebrik eden Adana İl Müftüsü Arif Gökce, “Kardeşimiz müftülüğümüze müracaat ederek yazılı olarak İslam dinine girmeyi istediğini bildirdi. Biz de gerekli işlemleri yaptık. Şahitlerin huzurunda kelimeyi şahadeti getirerek İslam dinine girmiş oldu. Biz de kendisini tebrik ediyoruz. Yeni hayatında Cenabı Hakk'tan kolaylıklar, mutluluklar diliyoruz.” dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com