Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya RUHA TV, Uydu Yayına Başladı

RUHA TV, Uydu Yayına Başladı

Daha önce Astıra 1G Uydu yayınında olan Ruha TV bugün itibariyle Türksat 4 A uydusundan da yayın akışını başladı.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2014 Çarşamba 11:02
RUHA TV, Uydu Yayına Başladı

Daha önce Astıra 1G Uydu yayınında olan Ruha TV bugün itibariyle Türksat 4 A uydusundan da yayın akışını başladı.

Yaklaşık 8 ay önce ilk olarak internet TV yayını ile izleyicileriyle buluşan Ruha TV kısa süre içerisinde önce Karasal( analog) ardından Avrupa'da ve Türkiye'de yoğunluklu olarak izlenen Astra 1G Uydusundan Yayına geçti.

Geçtiğimiz günlerde Ruha TV Yönetim Kurulu Başkanı Ahin Güneş Türksat ile yaptığı görüşmeler sonucu Ruha TV Türksat uydusuna taşıdı.Bugün itibari ile Türksat uydusundan test yayınlarına başlayan Ruha TV'nin Şanlıurfa'nın ve bölgenin tarafsız yayın organı olma noktasında ciddi adımlar atacağı bildirildi.

Bilindiği üzere Yerel haber ağırlıklı yayıncılığa imza atan Ruha TV daha sonra Karasal yayının ardından Astra 1G uydusu ile yaklaşık 4 ay kadar yayın hayatını sürdürmüştü.Ruha TV Bugün itibari ile Türk Sat 4A Uydusundan izleyicileriyle buluştu.

Ruha TV Yönetim Kurulu Başkanı Ahin Güneş,yayınlarında Şanlıurfa'da tarafsız,doğru ve ilkeli haber anlayışı ile TV yayıncılığında farklı olmaya çalışacaklarını belirtti.

Ruha TV'nin yayın hayatının çok dilli yayıncılığı esas aldıklarını belirten Ruha TV Yönetim Kurulu Başkanı Ahin Güneş, yaptığı açıklamada: " Bu şehrin bir evladı olarak 5.uydu kanalı olarak halkımıza hizmet etmeye çalışmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz.Bütün çabamız ve gayretimiz odur ki,başta şehrimiz olmak üzere ülkemizin yükselen değerlerine değer katma noktasında üzerimize düşen bu görevi laiki ile yerine getirmeye çalışmaktır.Bugün başladığımız Türksat Uydusundaki yayınımız halkımıza ve ülkemize hayırlara vesile olsun diyor tarafsız, objektif ve kimsenin güdümünde olmadan yayın hayatımıza devam etmeye çalışacağımızı halkımızın bilgisine sunuyor bütün hemşerilerimize saygı ve hürmetlerimizi sunuyorum dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com