Advert
Advert
Advert

RUHA-DER’den Hasan El-Benna’yı anlama konferansı

Ruha Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği (RUHA-DER) tarafından Şanlıurfa’da “Hasan El-Benna’yı Anlama Konferansı” düzenlenecek.

RUHA-DER’den Hasan El-Benna’yı anlama konferansı
RUHA-DER’den Hasan El-Benna’yı anlama konferansı

Cumartesi günü saat 19:00’da DSİ Konferans Salonunda düzenlenecek Konferansa Ünlü düşünürleri davet ettiklerini belirten RUHA-DER Başkanı Murat Müjdeci; “Konferansımıza Genç Birikim Derneği Genel Başkanı Araştırmacı Yazar Ali Kaçar, Adıyaman Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hacı Duran ve Aslen Filistinli olan Ürdünlü Harran Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Huzeyfe El Hatib’in katılımları ile gerçekleştireceğiz. Tüm Şanlıurfalıları konferansımıza bekliyoruz” dedi.

 

Ortadoğu’daki İslam Baharını anlamak için Hasan El Benna’yı anlamak gerektiğini belirten RUHA-DER Başkanı Müjdeci; “Mısır’ın yetiştirmiş olduğu ender şahsiyetlerinden olan Üstat Şehid Hasan El Benna şahadetinin 64. yılına gelmiş olduğumuz bu zamanda aziz şehidimizi rahmet ile anıyoruz. Müslümanları hep aydınlatan ve bu uğurda canını bile hiçe sayan aziz şehidimiz Üstat Hasan El Benna bugün dahi onun hem hayatı hem eserleri yine Müslümanların hayatlarında aydınlatıcı özelliğini koruyor ve hep koruyacaktır. Ortadoğu’da sirayet eden İslam Baharını yine onu en iyi tanıyan bilim adamlarımızca Şanlıurfalılara anlatılacaktır. Bu önemli şahsiyeti tanımak isteyen herkesi bekliyoruz” diyerek tüm halkı konferansa davet etti.

RUHA-DER Şanlıurfa Ortadoğu Şehid Hasan El Benna Hasan El-Benna’yı Anlama Konferansı Prof. Dr. Hacı Duran Yrd. Doç. Dr. Huzeyfe El Hatib Ali Kaçar Murat Müjdeci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?