Advert
Advert
Advert

RTÜK açıkladı: Evlilik programları bitiyor mu?

Evlilik programları bitiyor mu? RTÜK açıkladı... Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının yasaklanmadığını, yaptırımların ağırlaştırıldığını açıkladı.

 RTÜK açıkladı: Evlilik programları bitiyor mu?
 RTÜK açıkladı: Evlilik programları bitiyor mu? admin

OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK) Kanunu’nda yapılan değişikliğin ardından evlilik programlarının yasaklandığı tartışmalarıyla ilgili RTÜK’ten açıklama geldi. gazete Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre kurum yetkilileri, evlilik programlarının yasaklanmadığını, ancak bu ve diğer programlarda yaşanacak yayın ihlallerinin bundan böyle lisans iptaline kadar yaptırımlara tabi olacağını belirtti.


TV ve radyoların uyması gereken yayın hizmetleri ilkeleri, kanunun 8. maddesinde düzenleniyor. Söz konusu maddede, televizyon lisans iptali sadece a, b ve d fıkralarında yer alan “devletin varlık ve bağımsızlığı, toplumda kin ve nefret duyguları oluşturma, terör eylemleri ve örgütlerini övme” konularıyla sınırlıydı.

Evlilik programları bitiyor mu? RTÜK açıkladı Evlilik programları bitiyor mu? RTÜK açıkladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet altun -BAKKALBAŞI     2017-05-01 Çok doğru ve yerinde bir karar. Evlilik programı adı altında her türlü olumsuzlukların yaşandığı proğramların kaldırılmasını destekliyorum. Mehmet Altun-Bakkalbaşı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle