Advert
Advert
Advert

ROJ TV YAYINI DURDU

ROJ TV YAYINI DURDU
ROJ TV YAYINI DURDU

Giriş ve çıkışların yasaklandığı ve polisin geniş güvenlik önlemi aldığı bina içerisinde incelemelerin devam ettiği ve bilgisayarlara el konulduğu belirtildi. 

Bina önünde oturan yaklaşık 40-50 kişilik grubun öğleden sonra bir basın açıklaması yapmasının beklendiği belirtildi. Roj TV adına bir açıklama yapan Roj TV çalışanı Tayfur Vahdettin, "Sabah saat 5'ten itibaren televizyona yönelik operasyon düzenlendi. Biz bu operasyonun hangi amaçla yapıldığını bilmiyoruz. Bize resmi bir tebligatta bulunulmadı. Operasyon anti-terör masası tarafından yapılıyor ama operasyonun kendisi teröristçe ve antidemokratik bir operasyon. Şu anda televizyonun yayını ve çalışmaları durduruldu. Giriş ve çıkışlar yasaklandı. Biz de bu antidemokratik uygulamayı protesto etmek için oturma eylemi düzenledik. Daha sonra daha detaylı bir açıklamada bulunacağız." şeklinde konuştu.

Operasyonlarda Roj TV ve Mezopotamya Radyo stüdyoları da basıldı ve stüdyolar arandı. Baskınlarda vergi memurları da hazır bulundu. Roj TV'nin üst düzey yöneticileri de operasyonda gözaltına alındı ve kanalın yayını durduruldu...

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!