Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye "Roboski katliamını işleyenler ortaya çıkarılsın"

"Roboski katliamını işleyenler ortaya çıkarılsın"

HÜDA PAR Urfa İl Başkanı Lokman Yalçın; 28 Aralık 2011 gecesi Şırnak’ın Uludere ilçesi Roboski köyü yakınlarında ödürülen 34 sivil insanın failleri ortaya çıkarılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2013 Cumartesi 19:29

Katliamın üzerinden geçen iki yıla rağmen, halen bu insanlık suçu sayılan katliamı işleyen failler ve bu emri veren güçler ortaya çıkarılmadı veya çıkarılmak istenmedi.
Devletin adalet mekanizması iflas etmiştir. Uzun süren araştırma ve inceleme sonucunda oluşturulan raporlarda sadece ‘’Kasıt yok’’ denilerek bu katliam örtbas ediliyorsa; şu çok iyi bilinmelidir ki,
Roboski katliamına imza atanlarla birlikte, devletin bütün imkanları ellerinde bulunmasına rağmen bu katliamın faillerini ortaya çıkarmak için, ciddi bir çalışma yapmayan yetkililer de bu katliamın ortağıdırlar. Halk nezdinde suçlu sayıldıklarını bilmelidirler.
Bizim açımızdan; Yapılan hak ihlalleri, cinayetler ve haksızlıklar hiçbir sürette zaman aşımına uğramayacaktır. Değil 20 yıl 100 yılda geçse; Er geç halk bunun hesabını soracaktır. Bizler de Hür Dava Partisi olarak haklarını arayanların savunucusu ve yanında olacağımızı belirtmek isteriz.
Roboski katliamında vefat edenlere tekrardan Allah’tan Rahmet, yakınlarına Sabrı Cemil niyaz ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com