Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Rize İHH Müslüman gençlere yapılan saldırıları kınadı

Rize İHH Müslüman gençlere yapılan saldırıları kınadı

Rize İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından, son günlerde üniversitelerde İslam'a ve İslami kimlikli öğrencilere yönelik yapılan saldırılar, yazılı basın açıklamasıyla kınandı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 23:44
Rize İHH Müslüman gençlere yapılan saldırıları kınadı

Son günlerde üniversitelerde İslam’a ve İslami kimlikli öğrencilere yönelik saldırıları, Rize İHH adına Gençlik Başkanı olan Hasan Kanbur tarafından yapılan yazılı basın açıklamasıyla kınandı.

Açıklamasında sol grupların Kur’an-ı Kerim’e ve Müslüman gençlere tahammülleri olmadığını belirten Kanbur, “Müslümanların üniversitelerdeki varlığından ve her türlü çalışmalarından rahatsız olan İslam düşmanı sol gruplar, geçtiğimiz günlerde İTÜ'de cami talebi için bir araya gelen Müslümanlara saldırdı. Daha sonra Ankara Üniversitesi mescidinde Kur'an-ı Kerim okumak için bir araya gelen hanım kardeşlerimizi 'burada bizden başka gruplara izin vermeyiz.' diyerek mescitten dışarı çıkarmak suretiyle engelledi. Kendilerine Kadın Kolektifleri adını veren şirret bir gurup tarafından sözlü ve fiili bir saldırıda bulunuldu. Daha önceden de İHH'nın yetim sponsorluk ve katarakt çalışmalarını tanıtmak için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi önünde rektörlük onaylı stant açan İHH gönüllüsü öğrencilere aynı azgın grup tarafından saldırı yapılmıştı.” sözlerine yer verdi.

“2 yıl önce Hopa’da iftar veren TIR’ımıza saldırdılar”

Kanbur açıklamasında, “Kendilerini Üniversitelerin sahibi gibi gören ve alternatif hiçbir düşünceye tahammül edemeyen bu sol/faşist çevreler, aşağılık yöntemlere başvurarak hiç de medeni sayılmayacak bir tutumla kendilerinden bekleneni sergilemişlerdir. Yine aynı bu zihniyet 2 yıl önce Hopa’da iftar veren TIR’ımıza alçakça saldırıda bulunmuştu. Bu sol-faşist çevreler şunu bilmelidirler ki üniversiteler tüm halkımızın ortak mekânlarıdır.” ifadelerini kullandı.

“Müslümanlar İŞID yaftası ile karalanmakta”

Kanbur, “Bu sol-faşist çevreler ve bunların küresel paydaşları Müslümanları İŞID yaftası ile karalamakta ve saldırılarına haklı bir gerekçe uydurmaya çalışmaktadırlar. Bizler şunu iyi biliyoruz ki IŞİD, emperyalizmin yeni bir oyunudur ve Müslümanların kanına girmek için oluşturulmuştur. İŞID’in faaliyetleri ne kadar İslam’a zarar veriyorsa, İŞİD bahanesini ağızlarında sakız eden bu faşist gruplar da daha fazla zarar veriyor. Müslümanların üniversitelerdeki gayretini çekemeyen sol grupların yaftaları ile oluşan şiddet, bu bağlamın üniversitelere yansımasıdır. Aynı şiddet ve baskıyı uluslararası arenada kullanan batılı güçlerin bahanelerini biz Paris saldırılarında ve 11 Eylül’de de gördük. Görünen o ki sol faşist çevreler, ülkemizde de bu bahaneyi kullanarak İslami çalışmaları engellemeye çalışmaktadırlar.” dedi.

Kanbur son olarak, “Sol çevreler şunu da iyi bilmeliler ki, baskı ve zorbalıklara Müslümanlar asla pirim vermeyecek, karalamalara boyun eğmeyecektir.” ifadelerini kullandı. (İlyas Tunç-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com