Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Rıza Akçalı'dan 'Müsbet Hareket' Konferansı

Rıza Akçalı'dan 'Müsbet Hareket' Konferansı

Osmanbey kampüsü Fen-Edebiyat Fakültesinde Kültür ve Sanat Kulübü “Müsbet Hareket” adlı bir konferans gerçekleştirdi. Konuşmacı olarak eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı’nın katıldığı konferansa Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, dekanlar, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 14:13
Rıza Akçalı'dan 'Müsbet Hareket' Konferansı

 

İnsanın aile hayatı ve sosyal çevresi ile münasebetlerinde her zaman müsbet hareketi rehber edinmesi lazım geldiğine vurgu yapan Akçalı konuşmalarında şunlara yer verdi:

“Müsbet hareketi vücudi anlamda görebiliriz. Müsbet hareketi açıklayabilmek için Rabbimizi bize tanıtan 3 büyük külli maarifi ele almak lazım. Bunlardan bir tanesi kâinat kitabı, ikincisi Kuran-ı Kerim üçüncüsü ise Resulü Ekrem (as) olmak üzere 3 temel kaynaktan bahsedilmiştir. Tabi ki iki kitabı da anlamak için Resul-i Ekrem’e ihtiyaç vardır.

İlim ve bilim kur’ansız olmaz diyen Akçalı; “Kemalat yolculuğunda yol almak için Kuran-ı Kerim ve peygamberimizin sünnetlerine ihtiyacımız var, kuran medeniyetinde kuvvet yerine hak vardır. Bu da muhabbet ile kaynaşmayı gerektiriyor. Peygamberimiz hasımlarına bile her zaman müsbet hareketle muamele etmiştir. Bizler de hüsnü zan ile mükellefiz, husumete vaktimiz yoktur ” diye konuştu.

Konferans, Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın tarafından eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı ’ya plaket takdimiyle son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com