Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Risale-i Nur'un bandrol meselesi mahkemeye taşındı

Risale-i Nur'un bandrol meselesi mahkemeye taşındı

Risale-i Nur Külliyatı ile ilgili bandrol meselesi hakkında twitter hesabından bir açıklamada bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "İşaretü'l İ'cazı basan bir iktidar, Risale-i Nurların neşrine mani değil aksine müzahir olur." dedi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 16:02
Risale-i Nur'un bandrol meselesi mahkemeye taşındı

Üstad Said-i Nursi’nin Risale-i Nur Külliyatı konusunda vekil tayin ettiği bazı talebelerinin, yapılan izinsiz sadeleştirme ve baskılar üzerine mahkemeye başvurduklarını kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Risale-i Nur Külliyatı ile ilgili bandrol meselesi hakkında twitter hesabından bir açıklamada yaptı.

Risale-i Nur Külliyatı ile ilgili bandrol meselesini Kültür ve Turizm Bakanı  ile görüştüğünü ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Çelik, şunları söyledi: “Konunun özeti şudur: Eserlerle ilgili Kanun gereği Üstadın vefatından itibaren 70 yıl ‘Koruma’ var. Yani üstadın vekillerinin dışında eserleri kimse basamaz.

Üstadın vekil tayin ettiği bazı talebeleri, yapılan izinsiz sadeleştirme ve baskılar üzerine mahkemeye başvurmuşlardır.

Mahkeme sonucu varislik ve vekillik meselesi netleşecek ve onların muvafakatı ile kim isterse eserleri basabilecektir.

Bugüne kadar birçok yayınevi "Koruma yoktur" beyanıyla eserleri basmıştır. Koruma bulunan bir eseri "koruma yoktur" diyerek basmak suçtur.

İşaretü'l İ'cazı basan bir iktidar, Risale-i Nurların neşrine mani değil aksine müzahir olur. Konuyu bilmeden yapılan tenkit haksızlıktır.”dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com