Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Risale-i Nur, Anadolu'nun bağrından fışkırmıştır"

"Risale-i Nur, Anadolu'nun bağrından fışkırmıştır"

SAVEK'in düzenlediği "Said Nursi'nin Kahramanlığı ve İman Kurtarma Hizmeti" adlı etkinlik Dicle Üniversitesinde, öğrenci ve öğretim görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2014 Perşembe 20:40

  Sosyal Aktiviteler ve Eğitim Kulübü (SAVEK), Dicle Üniversitesi Kongre Salonunda, “Said Nursi’nin Kahramanlığı ve İman Kurtarma Hizmeti” adlı bir program düzenledi.

Saat 13.30’da Kuran tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Araştırmacı Yazar Necmettin Şahiner, Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin esas maksadının İmanı kurtarmak olduğunu söyleyerek “İman bir nurdur. Hakiki imanı elde eden, kâinata meydan okuyabilir. Elhamdülillah hepimiz iman etmişiz. Ta, Kalû Bela’da söz vermişiz.” ifadelerini kullandı.

Tesettür Risalesini yazdığı için Üstad Bediüzzaman’ın 11 ay hapis cezası aldığını belirten Şahiner, bu ceza üzerine Üstad Bediüzzaman’ın sert tepki gösterdiğini ve bir Müslümana verilen bu cezanın hakaret sayılacağını söylediğini belirterek Üstad’ın, “Bu ceza ya at hırsızına ya da kız kaçırana verilir. Benim gibiler ise ya idam cezası, ya yüz bin sene hapis cezası alır, ya da beraat eder.” dediğini hatırlattı.

Risale-i Nur’un Anadolu’nun Bağrından fışkırdığını ve Anadolu’nun malı olduğunu söyleyen Şahiner, “Said Nursi, hayatta iki kelimeyi öğrenemediğini söylemişti. Biri korkmak, biri de unutmak. ‘Hiçbir zaman korku benim elimden tutmadı’ derdi.   Van Kalesinde ayağı takılıp düşecekken ‘Davam’ diye haykırıyordu.”. diyerek Bediüzzeman’ın davaya verdiği öneme değindi.  (M. Sıddık Bilge / Hamza Adiyaman - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com