Advert
Advert

Rice:"Türkiye üslerin kullanılmasına izin verdi"

Amerikan NBC televizyonuna konuşan Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı Susan Rice,Türkiye'nin; "Suriye ile Irak'taki 'faaliyetlere girebilmeleri' için ABD ve ortaklarına üslerin kullanılması izni verdiğini" açıkladı.

Rice:
Rice:

 Amerikan NBC televizyonuna konuşan Beyazsaray Güvenlik Danışmanı Susan Rice, Türkiye hükümetinin, ılımlı muhaliflerin eğitilmesi için ABD ve ortaklarına Türkiye toprakları ve üslerinin kullanımına ilk defa izin verdiğini söyledi.


Rice açıklamasında ayrıca, Ankara’nın Irak ve Suriye içinde faaliyetlere girmeleri için ABD ve koalisyon ortaklarının tesislerini de  kullanmasına izin verdiğini belirterek,  “Bu Türkiye’nin verdiği yeni bir sözdür ve biz bunu büyük memnuniyetle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta Türkiye topraklarındaki bir askeri üste, ABD'li ve Türk askeri uzmanlar tarafından verilecek eğitime ilk aşamada 2 bin Suriyelinin katılacağını açıklamıştı.


Susan Rice Türk askerlerinin Koalisyon güçlerinin operasyonları kapsamında Suriye topraklarına  girip girmeyeceği konusunda ise,  "Türkiye’den Suriye’ye tek başına kara birliklerini sokmasını istemedik" dedi.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa Haşimiye Meydanının içler acısı hali
Urfa Haşimiye Meydanının içler acısı hali
Kesimlik hayvan ve et ithalatında gümrük vergileri düşücek mi?
Kesimlik hayvan ve et ithalatında gümrük vergileri düşücek mi?