Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Restorasyon mu yapılıyor yıkım mı?

Restorasyon mu yapılıyor yıkım mı?

Şanlıurfa'daki tarihi yapılarda yapılan restorasyonlar aslına uygun yapılmadığı için her zaman tartışma konusu olmuştur. PFSD Başkanı Yasin Küçük; "Restorasyonu tersten okumak lazım" diyor

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 09:01
Restorasyon mu yapılıyor yıkım mı?

Urfa'da yapılan  restorasyon çalışmalarında yetkililer özellikle fotoğrafçıları alana sokmuyorlar. bu duruma tepki gösteren Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği (PFSD) Başkanı Yasin Küçük, Restorasyonu değil yıkım yapıtıklarını söylüyor.

Restorasyon yapılan alanlara bir şekilde girdiklerini söyleyen Yasin Küçük; "Urfada resmi kurumların yaptırmış olduğu restorasyon çalışmalarında özellikle fotoğrafçıları alana sokmuyorlar. ama şimdiye kadar maalesef buna rağmen bir çok alan girdik ve gördük ki, yapılan işler restorasyon değil yıkım, çünkü bir çok firma işi bizzat kendi yapmıyor, ondan ona ondan ona devir olunup restorasyonla ilgili alakası olmayan sıradan inşaatta çalışan amelelere yaptırılıyor hatta çoğunun yaşı bile ufak çocuk" diye konuştu.

Restorasyon işini alan firmalarada seslenen Küçük; "Restorasyon işini alanlar bence bu işten hiç çekinmemeli, hatta fotoğrafçıları ve ilgilileri veya ziyaretçileri çağırıp ne kadar iyi iş yaptıklarını göstermeli ve böyle sağlam iş yapan firmalar tercih edilmeli" diyerek sözlerini tamamladı.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com