Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Reşat Uzun, öğrencilere tecrübelerini aktardı

Reşat Uzun, öğrencilere tecrübelerini aktardı

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 11:54
Reşat Uzun, öğrencilere tecrübelerini aktardı


Gazeteci Reşat Uzun, mezun olduğu Harran Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon Bölümü öğrencilerine gazetecilik mesleğiyle ilgili seminer verdi. Bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Uzun, bu mesleği layığıyla yapan bir kişinin işsiz kalmayacağını belirtti.

Harran Üniversitesinin Eyyübiye Kampüsünde bulunan Radyo ve Televizyon Bölümü sınıfında gerçekleşen seminere, Radyo ve Televizyon Bölümü Öğretim Görevlisi Sevilay Ulaş ve öğrenciler katıldı.

Gazetecilik hayatında yaptığı haberlerle ilgili tecrübelerini öğrencilere aktaran Gazeteci Uzun, konuşmasında gazetecinin, haber ve bilgi kaynağına çabuk ulaşması gerektiğini belirterek,

bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara objektif bir şekilde sunma işini üstlendiğini söyledi.

“Gazetecilik, acımasız bir meslektir”

Keyifli gerçekleşen seminerde geçmişte yaptığı bazı önemli haberlerle ilgili ilginç anılarını da anlatan Uzun, 22 yıldır gazetecilik mesleğini yaptığını belirterek, “Bu meslek, çok prestijli, toplum tarafından kabul gören bir meslektir.  Aynı zamanda çok büyük bir güçtür. Ancak çok acımasız da bir meslektir. Çünkü bir adamın defalarca olumlu yönde haberini yaparsınız ama bir defa olumsuz yazdığınızda hedef tahtasına oturursunuz. Buna rağmen bu mesleği severek yaptım ve yapmaya da devam ediyorum” dedi.

 

“Kimse işsiz kalmaz”

Gazeteci Uzun, basın sektöründe kalifiyeli eleman bulmakta zorlandıklarını da dile getirerek, bu mesleğin hakkıyla yapılabilmesi durumunda kimsenin işsiz kalmayacağını söyledi. Uzun ayrıca, Radyo ve Televizyon Bölümü öğrencilerinin Şanlıurfa’daki yerel gazete ve televizyonlarda staj görmelerini arzuladığını kaydetti.  

Yaklaşık bir buçuk saat süren seminer, Gazeteci Uzun’un öğrencilerin sorularını cevaplaması ile sona erdi.

Seminerin çok yararlı olduğunu belirten Radyo ve Televizyon Bölümü öğrencileri, gazetecilik mesleği konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaştığından dolayı Gazeteci Reşat Uzun’a teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com