Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat 'Renklerin kardeşliği' resim sergisinde barış vurgusu

'Renklerin kardeşliği' resim sergisinde barış vurgusu

Şanlıurfa'da bir resim öğretmeni savaşların yaşandığı bir dönemde kardeşliğe vurgu yapmak amacıyla, 'Renklerin kardeşliği' ismiyle resim sergisi açtı.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2015 Perşembe 20:36
'Renklerin kardeşliği' resim sergisinde barış vurgusu

Şanlıurfa’da resim öğretmenliği yapan ve aynı zamanda Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı olan Muharrem Çelik, dünyada ve özellikle bölgemizde savaşlar yaşandığı bir dönemde ‘Renklerin kardeşliği’ ismiyle kardeşliği öne çıkaran bir resim sergisi açtı.

Özel bir alışveriş merkezinde açılan sergide çoğu yağlı boya tablolardan oluşan otuza yakın eserin sergilenmesinin, bir hafta boyunca devam edeceği ifade edildi. Değişik renklerin harmanlandığı yağlı boya tablolarda her bir renk, bir insanı temsil ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Muharrem Çelik, savaşların yaşandığı bir dünyada tüm farklılıklara rağmen birlikte yaşamının gerekliliğine vurgu yapmak amacıyla böyle bir çalışma yaptığını söyledi.

Her bir rengin bir insanı temsil ettiğini belirten Çelik, “ Nasıl ki renkler bir araya gelip birbirilerine müdahale etmedikleri zaman bir güzellik ortaya çıkıyorsa, aynı durum insanlar için de geçerlidir. İnsanlar da farklılıklarıyla bir araya gelip kardeşçe yaşasalar, dünyaya güzellik katarlar. Özellikle ismini ‘Renklerin kardeşliği’ koymamın amacı, savaşların devam ettiği bir zamanda barışı ve kardeşliği öne çıkarmaktı.”  şeklinde konuştu.  (Mustafa Gül-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com