Advert
Advert
Advert

Rektör Taşaltın’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Rektör Taşaltın’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Rektör Taşaltın’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı admin


Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle şehitleri rahmet, gazileri minnetle andığını, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve milletimizin Zafer Haftasını kutladığını belirtti.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Taşaltın, açıklamasında şunları söyledi:
"30 Ağustos 1922, zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile pervasız bir işgalle tarihe gömülmek istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak şahlanışının destanı olmuştur.

Malazgirt Zaferi'yle Anadolu'nun kapıları milletimize açılmış, bu tarihten sonra sayısız zaferlerle bağımsızlığını kazanan Anadolu toprakları, Aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden doğan güçle düşmanların işgal heveslerini yıkmıştır. Güçlü bağımsızlık mücadelesi ve vatanseverliğiyle tüm ülkelere örnek olan milletimiz kahramanlık destanları yazmaya devam ediyor.

Geçmişte olduğu gibi maalesef bugün de, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik hain saldırılarla mücadele ediyoruz. FETÖ Silahlı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği hain darbe girişimi ve ardından PKK, PYD, IŞİD gibi işbirlikçi terör örgütlerinin kalleşçe saldırıları, milletimizin dik duruşu sayesinde kısa bir süre içerisinde bertaraf edilmiştir. Asırlardır bu topraklarda her türlü işgal ve ihaneti top yekün mücadele ederek göğüsleyen "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesi etrafında bütünleşen aziz milletimiz, bu hain yapılanmaların da üstesinden gelerek tüm dünyaya Türk milletinin büyüklüğünü yeniden göstermiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve milletimizin Zafer Haftası'nı kutluyorum."

 

30 Ağustos Zafer Bayramı ramazan taşaltın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle