Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Rehbersiz tur düzenleyenseyahat acentesine ceza kesildi

Rehbersiz tur düzenleyenseyahat acentesine ceza kesildi

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2011 Çarşamba 13:13
Rehbersiz tur düzenleyenseyahat acentesine ceza kesildi

Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İl Denetim Komisyonu tarafından Şanlıurfa’da turizm kalitesini artırmak amacıyla 16.04.2011 ve 17.04.2011 tarihleri arasında hafta sonu, ilimizde farklı noktalarda kaçak rehber ve belgesiz tur düzenleyen seyahat acenteler ile ilgili denetimler yapıldı. İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcı ve aynı zamanda İl Denetim Komisyonu Başkanı olan Mahmut DEMİR başkanlığında 1618 sayılı Seyahat Acenteleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu ve Seyahat Acenteleri Yönetmeliği ile Profesyonel Turist Rehberliği Yönetmeliği uyarınca yapılan denetimlerde Rehbersiz tur düzenleyen bir seyahat acentesi hakkında işlem yapıldı.

 

İl Kültür ve Turizm Müdür V. A.Hakan KUTLUHAN, yaptığı açıklamada “Tüm seyahat acentelerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı mevzuatına uygun olarak çalışmaları gerekmektedir. Şanlıurfa’da ancak bu şekilde turizm kalitesini yükseltmek mümkündür. Şanlıurfa Merkez Balıklıgöl ve Harran İlçemizde 2 gün boyunca yapılan denetimlerde maalesef bir acentenin rehber bulundurmadan tur düzenlediği tespit edilmiş olup, konu hakkında yasal işlem yapılmış. Denetlemelerimiz sürekli devam edecektir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com