Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi REEL SEKTÖRÜ AYAKTA TUTMAMIZ LAZIM

REEL SEKTÖRÜ AYAKTA TUTMAMIZ LAZIM

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, "Reel sektörü ayakta tuttuğumuz müddetçe sorun yok demektir, sorunları aşarız demektir" dedi.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2015 Salı 19:37
REEL SEKTÖRÜ AYAKTA TUTMAMIZ LAZIM

Başkan Güvenç, kentte özel bir çağrı merkezini ziyaret etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada çalışanlarla birlikte öğlen yemeği yiyen Başkan Güvenç, gençlerin temiz ortamda iş sağlığı güvencesi altında çalışmalarından duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Başkan Güvenç, Türkiye'de gençlerin iş sahibi olduğunu bu durumun hem il ekonomisine hem de ülkenin geleceğine ciddi katkılar sunduğunu söyledi.

Şanlıurfa'da teşvik yasası sayesinde sadece çağrı merkezlerinde 2 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Başkan Güvenç, bu sayının her geçen gün artması gerektiğini ifade etti.

Halkın gündeminin iş ve aş olduğunu kendilerinin de bu gündemin peşinde olduğunu vurgulayan Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

"Halkın gündeminin yakalamanın peşindeyiz. Reel sektörü ayakta tuttuğumuz müddetçe sorun yok demektir, sorunları aşarız demektir. Hepimizin ülkenin huzura kavuşması için dua ederken diğer yandan da çalışması lazım. Yatırımın peşini bırakmaması lazım. Çünkü yatırım olmassa sıkıntı başlar. Hamd olsun organize sanayide yatırımlar devam ediyor. Ben bugün çok mutlu oldum. Geçlerimiz bizim geleceğimiz her şeyimiz."

Tempo Çağrı Merkezi Yöneticisi Fatih İzgi ise Başkan Güvenç'in kendilerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi.
Şanlıurfa'ya yatırımların artması gerektiğini ifade eden İzgi, şunları kaydetti:

"2013 yılından bu yana Şanlıurfa'da teşvik yasası ile Tempo çağrı merkezini oluşturduk. Burada yaklaşık 250 kişi ekmek yiyor. Bizim teşvik yasası ile bu çağrı merkezini açmamız diğer işlerlerin açılmasında Başkanımız Celalettin Güvenç'in çok büyük emeği oldu. Başkan Güvenç, Şanlıurfa'daki bütün yatırımcılar ın önünü açtı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com