Advert
Advert
Advert

Recep Koçak Şanlıurfa'da Deniz Feneri'ni anlattı VİDEO

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak Şanlıurfa'da Hacı Bekir Sofrasında, İl Temsilcisi Osman Gerem tarafından hazırlanan kahvaltılı basın toplantısına katılarak; “Hiçbir kuruş kayıt dışı değil” dedi.

Recep Koçak Şanlıurfa'da Deniz Feneri'ni anlattı VİDEO
Recep Koçak Şanlıurfa'da Deniz Feneri'ni anlattı VİDEO
Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak; “Yeni kurduğumuz barkot sistemi sayesinde hem hayırsevelerimizin yaptığı yardımlar hemde muhtaç ailelere verilen her kuruş kayıt altına alınıyor” dedi.

 

Deniz Feneri Derneği İl Temsilciliğince düzenlenen toplantıda faaliyetlerini anlatan Koçak; “2011 yılında, 15 farklı ülkede toplam 471 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdıklarını” söyledi.

 

Yoksul ailelere mensup çocukların dileklerinin sorulduğu “1001 Çocuk 1001 Dilek” projesinin bu yıl 10. kez hayata geçirildiğini ifade eden Koçak; “2003 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz 1001 Çocuk 1001 Dilek adlı projemizde bu yıl yine Nisan ayında başlıyoruz. Türkiye'nin dört bir yanından çocuklarımızın bizimle paylaştığı dilek ve hayallerini www.denizfeneri.org internet sitemizde yayınlıyoruz. 1001 çocuk arasında özelikle Van gibi, Kütahya Simav gibi deprem bölgelerinden ve okul yaptırdığımız illerden seçeceğimiz çocukları İstanbul’da misafir edeceğiz. Bu çocuklardan bir kısmını 16-24 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da ağırlayacağımız çocukların hayatlarına ilkleri yaşatacağız.

 Şanlıurfa'daki yardım faaliyetlerine de değinen Koçak; “2011 yılında 300 663 vatandaşımız Şanlıurfa’daki yardıma muhtaç kişiye ulaştık. Şimdiye kadar ise toplamında kentte bugüne kadar 40 bin 202 ihtiyaç sahibine ulaştık” dedi.

 

Deniz Feneri'nin yardım faaliyetleriyle yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ettiğini bildiren Koçak; “2011 yılında, 15 farklı ülkede toplam 471 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdık. Ayrıca aynı dönemde 9 bin 500 aile de yardım alabilmek için bize başvuruda bulundu” diye konuştu.

 

Şanlıurfa'da, ayrıca gezici giyim mağazasının hizmet vermeye başladığını bildiren Koçak, 15 gün içerisinde 2 bin 500 ihtiyaç sahibine giysi yardımı yapılacağını kaydetti.

 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Koçak, bir soru üzerine Almanya’da faaliyet gösteren Deniz Feneri e. V. İle her hangi bir bağlarının olmadığını belirtti. Koçak; “Şuanda soruşturma sürüyor. Öyle sanıyorum ki; iddianamede yazılacak. 5 yıldır iddia ettiğimiz gibi hukukta bizim birlikteliğimizin olmadığını ispatlayacak” dedi. 

VİDEO 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu