Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ramazan Öncesi 80 Kişiye İstihdam Sağlandı

Ramazan Öncesi 80 Kişiye İstihdam Sağlandı

Şanlıurfa İşkur Müdürlüğü tarafından bir günde 80 kişiye iş imkanı sağlayarak Ramazan ayı öncesi bayram yaşattı.

Giriş Tarihi: 19 Haziran 2014 Perşembe 10:20
Ramazan Öncesi 80 Kişiye İstihdam Sağlandı

Şanlıurfa’da işsizlik sorunun çözülmesi noktasında birçok faaliyet gösteren İşkur il Müdürlüğü çalışmalar kapsamında “Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Kursu” UMEM ile Ramazan öncesi 80 kişiye istihdamı sağladı. Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Tekstil firmalarına proje kapsamında ramazan öncesi bayram yaşatan İşkur İl Müdürlüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şanlıurfa İşkur Müdürü Necdet Karasevda iş noktasında kentimizde işverenlerin işsizliğe karşı bizimle mücadele ettiklerini söyledi.
Şanlıurfa’da özellikle özel şirketlerin kurulması noktasında Hükümetin sağlamış olduğu teşvik yasası ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatları doğrultusun da ve İşkur İl Müdürlüğünün projeleri ile işsizlik sorununun kısa sürede çözüleceğini belirten İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda: “ Kurumumuz Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in ilimizde yaptığı ziyaretlerde iş adamları ile görüşmesi sonucu işsiz vatandaşların istihdam edilmesi noktasında görüşmelerde bulunmuştu. İşkur İl Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışan kurum ve özel şirketler ile yapılan çalışmalar sonucunda ve bugün özellikle iki önemli firmanın girişimi ve bizimde teşvikimiz ile 80 kişiye iş istihdamı sağlayarak Ramazan ayı öncesi bayram yaşattı” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com