Advert
Advert
Advert

Ramazan ayının başlangıcı ilk teravih ne zaman?

Ramazan ayına sayılı günler kala ilk teravih namazı günü geldi çattı. Oruçtan bir gün önce başlayan teravih namazı (26 Mayıs 2017 saat 20:26'da) yarın akşam kılınmaya başlanacak.

Ramazan ayının başlangıcı ilk teravih ne zaman?
Ramazan ayının başlangıcı ilk teravih ne zaman? admin

Ramazan ayına sayılı günler kala ilk teravih namazı günü geldi çattı. Yarın teravih namazı ibadetini yerine getirecek olanlar için "Diyanet teravih namazı saatlerini" açıkladı. Müslümanlar için en önemli ayların başında gelen Ramazan ayı boyunca teravih ibadetini yerine getirecekler

2017 TERAVİH NAMAZI SAATLER İÇİN TIKLAYINIZ

İLK TERAVİH NAMAZI NE ZAMAN?

Müslüman cemaati ilk teravih namazını 26 Mayıs Cuma gecesi kılacak. 27 Mayıs Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayının ilk teravih, Ramazan ayından bir gün önce kılınmaya başlıyor.

TERAVİH NAMAZI NASIL KILINIR?

Diğer nafile namazlardan teravih namazının kılınışın bir farkı yoktur. Yani iki rekât bir namaz nasıl kılınıyorsa, mesela sabah namazının sünneti diyelim teravih namazının iki rekâtı o şekilde kılınır. Ondan sonraki bütün rekâtlar da bir birinin benzeridir. Sabah namazının iki rekat sünnetini veya farzını ölçü alabiliriz. Teravih namazı yatsı ile vitir arasında kılınmalıdır.

Teravih namazı kaç rekattır?

Hz. Peygamber (s.a.s.)'in kıldırmış olduğu Teravih namazlarının kaç rekat olduğu konusunda bir rivayet bulunmamaktadır. Hz. Ömer zamanındaki cemaatle kılınan Teravih namazlarının rekatları konusunda iki rivayet vardır; yirmi rekat, on bir rekat. Hz. Ömer'in dönemiyle ilgili farklı rivayetler; Nevevi ve Ayni tarafından, on bir rekatla ilgili rivayetin Hz. Ömer'in halifeliğinin ilk döneminde kılınan Teravih namazlarıyla ilgili olduğu, sonra Teravihin yirmi rekat olarak yerleştiği ve günümüze kadar da böyle devam ettiği şeklinde açıklanmıştır. Teravih namazı nafile bir ibadet olduğundan, farz gibi telakki edilmesi de doğru değildir. Bu nedenle, yorgunluk, meşguliyet ve benzeri sebeplerle, Teravih namazının evde 8, 10, 12, 14, 16 veya 18 rekat kılınması halinde de sünnet yerine getirilmiş olur. Ancak cemaate iştirak etmeye çalışmak daha iyidir.

İLK TERAVİH NAMAZI NE ZAMAN?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasurfalı     2017-05-26 Urfa ya yaralı bi iş yapın da hatim teravih kılınacak camileri yazın. Halk ögrensin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik