Advert
Advert
Advert

Radikal yalan

Radikal yalan
Radikal yalan

Radikal yalan

Doğan Grubu gazetelerinden Radikal, dün büyük bir yalan manşetle okuyucusunun karşısına çıktı. Ocak 2000'de Beykoz'daki baskında öldürülen Hüseyin Velioğlu'nun Batman'daki mezarını ziyaret edenleri karıştıran Radikal gazetesi, Abdurrahman Aktoprak isimli vatandaşı Hüseyin Velioğlu'nun ağabeyi Hayrettin Velioğlu olarak hem de “Mezarda tek başına” manşetiyle okuyucusuna sundu.

Velioğlu'nun mezarına gelenlerin az olduğunu vurgulamaya çalışırken büyük bir yalana imza adan Radikal'in Velioğlu'nun ağabeyi dediği Abdurrahman Aktoprak, gazetenin kendisini hedef gösterdiğini söyledi. Velioğlu ailesiyle herhangi bir akrabalığı bulunmadığını belirten Abdurrahman Aktoprak, yaş olarak da Velioğlu'nun ağabeyi sayılamayacağını belirterek, “Ben 1963 doğumluyum. Hüseyin Velioğlu ise 1952 doğumludur. Hüseyin Velioğlu'nu tanıma imkanım olmadı, onun ağabeyi Hayrettin'i de tanımam. Üstelik yaş olarak da ben onun abisi sayılmam, aksine o benim ağabeyim sayılır” dedi.

Diyarbakır'da oturduğunu ve Batman'a gezi için geldiğini ifade eden Aktoprak, “Batman'a gelmişken ölüm yıldönümü olması nedeniyle Velioğlu'nu arkadaşlarımla birlikte ziyaret ettim. Mezarlık ziyareti sırasında uzakta duran gazeteciler, uzaktan fotoğraf çekip durdular. Kim olduğumuzu soran olmadı. Radikal gazetesi beni hedef göstermiştir. Bundan zarar görürsem, sorumlusu bu gazetedir. Yasal haklarımı kullanacağım” şeklinde konuştu.

KAYNAK: AKİT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle