Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Rabia Meydanında neden yıkım yapılıyor?

Rabia Meydanında neden yıkım yapılıyor?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Rabia Meydanı ile ilgili çalışmalar hakkında yerel basında bazı haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2015 Perşembe 21:29
Rabia Meydanında neden yıkım yapılıyor?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışmaların otopark katında tavandan yaygın bir şekilde su akıntıları olduğundan dolayı başlatıldığını açıkladı.

İŞTE YAZILI OLARAK YAPILA O AÇIKLAMA:Son zamanlarda Rabia Meydanı ile ilgili çalışmalar hakkında yerel basında bazı haberler yer almaktadır. Bu yüzden kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.
 
Bilindiği üzere önceki yönetim tarafından 25 yıllığına ‘Yap İşlet Devret’ modeliyle ihale edilen Rabia Meydanı ve otoparkının üst yapı düzenlemesi de ayrıca ihale edilmiştir.
 
Yine geçici kabulleri önceki yönetim tarafından gerçekleştirilen Meydanın üst düzenlemesinden sonra, yapının otopark katında tavandan yaygın bir şekilde su akıntıları ortaya çıkmıştır.
 
Otopark işletmecisinin Belediyemize mağduriyetinin giderilmesi için müracaat etmesi üzerine yapılan incelemelerde otoparkın ihalesinin Avam (fikir projesi) üzerinden ihaleye çıkarıldığı uygulama projesinin yüklenici firma tarafından hazırlanarak idareye onaylatıldıktan sonra inşaat ruhsatı verileceği belirtilmiştir. Ancak yüklenici firma uygulama projesi sunmadan inşatta başladığı bitirdiği ve geçici kabullerinin bu şekliyle yapıldığı tespit edilmiştir.
 
Belediyemiz, çözüm noktasında işletmeci firmanın inşaatı yapımından kaynaklanan yükümlülükleri hatırlatarak işin çözümü için yapılacak izolasyon çalışmalarının kendilerinin finanse etmelerini talep etmiş ve işletme tarafından kabul edildikten sonra meydanda gerekli çalışmalar başlamıştır.
 
İzolasyondan kaynaklanan su akıntısının otopark işletmesini rahatsız ettiği gibi, meydanın teknik ve statik güvenliği açısından da tehlike oluşturduğundan, acil müdahale elzem olmuş ve bu nedenle çalışmalar zorunlu olarak hemen başlatılmıştır.
 
Bu kapsamda yapılan çalışma yeşil alanların bulunduğu bölgelerde başlatılarak sorunun çözümü hedeflenmiştir.
 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com