Advert
Advert
Advert

Rabia Meydanında Eylem Yaptılar

Şanlıurfa’da ellerinde pankartlarla toplanan bir grup Suriyeli mülteci, Suriyeliler için gönderilen yardımların kendilerine ulaştırılmadığını ileri sürerek duruma tepki gösterdi.

Rabia Meydanında Eylem Yaptılar
Rabia Meydanında Eylem Yaptılar

Haliliye ilçesinde bulunan Rabia Meydanında toplanan bir grup Suriyeli mülteci, yaşadıkları sorunları duyurmak amacıyla basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasından sonra Suriye’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı, dualar edildi.

Çok sayıda genç ve çocuğun ellerinde Arapça yazılı dövizleri taşıdığı açıklamada, Avrupa ve değişik ülkelerden Suriyeli mültecilere gönderilen yardımların Türkiye’de bulunan geçici hükümet tarafından kendilerine ulaştırılmadığı ileri sürüldü.

Grup adına açıklama yapan Cemal Ali, Suriyeli gençlerin sokaklarda çok kötü şartlarda yaşadığını ifade ederek Suriye’nin hırsızlardan temizlenmesini istediklerini söyledi.

Suriyeliler için gönderilen yardımın Suriyelilere dağıtılmadığını ileri süren Ali, “Suriye’nin Rakka, Haseki, Dyrazor kentleri adına aylık 630 bin dolar para bizim buradaki geçici Suriye hükümetimize gönderiliyor. Bizim elimizde bir şey yok yardım paraları onlara geliyor. Bu paralar düzgün dağıtılmıyor. Bu hükümetimizden bazıları yakalandı bazıları da kaçtı. Biz bu gönderilen paraların doğru bir şekilde tüm Suriyelilere dağıtılmasını istiyoruz.” Dedi.

Türkiye halkına yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ettiğini söyleyen Ali, Suriye’den getirilen yaralıların daha iyi şartlarda tedavi edilmesi için Türkiye’deki geçici Suriye hükümetinden duyarlılık beklediklerini ifade etti.

Açıklama yapan grup sessizce dağıldı.

(Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu