Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Rabia Meydanı Mimarisi sil baştan değişecek

Rabia Meydanı Mimarisi sil baştan değişecek

Şanlıurfa’nın en önemli meydanlarından olan Rabia Meydanı ile ilgili Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2016 Perşembe 12:44
Rabia Meydanı Mimarisi sil baştan değişecek

Valilik toplantı salonundaki toplantıda Rabia Meydanı Sosyal Gelişme Programı çerçevesinde yapılabilecekler ele alındı. Hayata geçirilmesi planlanan program ile meydanda yeni bir mimari düzenleme yapılması sonrasında şehrin sosyal ihtiyaçlarının ve toplumsal gelişiminin arttırılması hedefleniyor.

Programın hayata geçirilebilmesi için katılımcıların fikir alış verişinde bulunduğu toplantıda; toplumsal gelişme için Sivil Toplum Kuruluşları eliyle projelerin yapılmasının teşvik edilmesi de görüşüldü.

Programın hayata geçirilmesiyle meydanda yürütülecek olan projelerin Şanlıurfa’nın sosyal hayatına önemli katkılar sunacağını kaydeden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; bu yönüyle programı çok önemsediğini, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının da bu konuda hem fikir olduğunu dile getirdi. Programın STK’ların hizmetlerine de olumlu katkı sunması beklenirken toplantının ikincisini de yine sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yapılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcıları Yusuf Ziya Çelikkaya ve Tarık Açıkgöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar, Kültürel Mirası Koruma Derneği Başkanı Uğur Beyazgül, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kırıkçı ve Valilik Danışmanı İbrahim Akgün katıldı.

YORUMLAR
  • yorum2016-08-05 11:26:55saadet habergetiren

    Sayın yetkililer şanlıurfa mızın tarihi olan 'TOPÇU MEYDANI' ismi de umarım geri verilir bu meydana.....

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com