Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya PYD Suriye'de Kürtlere ait STK bürolarını bastı

PYD Suriye'de Kürtlere ait STK bürolarını bastı

Kobani bölgesinde bulunan Tıl Temir kasabasında, PYD'ye bağlı asayiş güçlerinin, Suriye Kürtleri Ulusal Konseyi (ENKS) ile Suriye Kürtleri Birlik Partisi bürolarını basarak, iki büronun da yöneticilerini gözaltına aldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2014 Pazartesi 06:20
PYD Suriye'de Kürtlere ait STK bürolarını bastı

 Kobani bölgesinde  bulunan  Tıl Temir kasabasında, PYD’ye bağlı asayiş güçleri  Suriye Kürtleri Ulusal Konseyi’nin(ENKS) ile Suriye Kürtleri Birlik Partisi bürolarına baskın düzenledi. Baskında iki büronun da yöneticisi gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak basına  konuşan, Suriye Kürtleri Birlik Partisi temsilcisi Newaf Reşid, PYD asayişinin 6 silahlı araçla parti bürolarını kuşattığını ve içeridekileri binadan dışarı çıkarttıklarını, ardından da Merkez Komite üyesi Behcet Şexo’yu gözaltına alıp bilinmeyen bir yere götürdüğünü ileri sürdü. 

Newaf Reşid, PYD asayişinin ENKS’nin Tıl Temir bürosunu da bastığını ve bu baskında da ENKS Tıl Temir sorumlusunun gözaltına alındığını belirtti.
Reşid yaptığı açıklamda, bazı çevrelerin gözaltılara ilişkin, dün ENKS’nin Kobani’ye destek amacıyla Tıl Temir’de düzenlediği gösteriyi işaret ettiklerini kaydetti.

PYD asayişinin, söz  konusu  gösteri için izin alınmamasının bahane ettiğini belirten Newaf Reşid, “PYD  bu zor dönemde bile, Kürt birliğinin sağlanmasına engel oluyor.”  dedi.
Tarafsız gözlemciler, Kürt halkı Kobani’de ölüm - kalım savaşı verirken, PYD’nin bu girişimlerinin neye hizmet ettiğini algılamakta güçlük çekildiğini  ifade etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com