Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PYD Lideri'nin kardeşi Mustafa Muslim Urfa'da konuştu

PYD Lideri'nin kardeşi Mustafa Muslim Urfa'da konuştu

PYD Lideri Salih Müslim’in abisi Mustafa Müslim, Urfa’da konuştu; “Ben kardeşimi İslam’a davet ettim o beni dinlemedi, başka yolu tercih etti. Müslümanların hepsi kardeştir” dedi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2014 Pazar 21:55
PYD Lideri'nin kardeşi Mustafa Muslim Urfa'da konuştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile birlikte Kobanili kanaat önderleri ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya PYD Lideri Salih Müslim’in abisi Mustafa Müslim’in konuşması damga vurdu. Türkiye’nin Kobani’den gelen Kürt halkına gösterdiği ev sahipliğinden dolayı minnettar olduklarını belirten Mustafa Müslim, “Kobanililer Urfa’da kendilerini garip hissetmediler, Urfa halkı ve Türkiye Cumhuriyeti evlerini ve kapılarını bizlere açtılar. Bugün Devletin Bakanı Faruk Çelik Bey bizleri çağırması hükümetin Kobanililere vermiş olduğu değerin bir göstergesidir” dedi. Müslim, Bakan Faruk Çelik’ten Kobanili meslek sahibi doktor, mühendis, öğretmen gibi vasıflı kişilerin kendi imkanlarıyla işyeri açmalarını ve desteklenmesine imkan sağlanmasını 10 Bin’e yakın Kobanili çocukların da eğitimlerine kavuşmaları konusunda çalışma yapılmasını istedi. Müslim, bir gazetecinin kardeşi ve PYD Lideri Salih Müslim’in kendisiyle farklı konuştuğunu sorması üzerine, “Evet doğrudur, Salih Müslim benim kardeşimdir. Demokratik bir dünyada yaşıyoruz, ben defalarca onun İslami yolda çalışmasını istedim. Ancak o farklı yolu tercihe tti. İnşallah o yoldan ayrılır” cevabını verdi.

Toplantıda konuşan Bakan Çelik ise, vasıflı Suriyelilere imkân sağlayacaklarını belirterek, “Şanlıurfa’da bölgemizde bulunan Suriyeli vasıflı işçiler çalışma imkânını buluyorlar. Her Şanlıurfa’ya gelişimde Suriyelilerle birlikte oluyorum, sorunlarını değerlendirmeye alıyoruz. Bugün Suriyeli kanaat önderleri ile bir araya geldik. Bazı talepleri oldu, bunu Bakanlar Kurulunda gündeme getireceğim. Özellikle vasıflı Suriyelileri değerlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Toplantı daha sonra basına kapalı gerçekleşti.

Bu arada toplantıya Suriyeli Dr. Enver Abdullah, Dr. Şükrü Aba, Suriye İnsani yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez ile bazı STK temsilcileri katıldı.

urfastar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com