Advert
Advert
Advert

Prof. Yıldırım; Kimlikler inkar edilemez

Medya yazarlar derneğinin düzenlemiş olduğu, Artuklu Üniversitesi'nden Prof. Dr. Kadri Yıldırım'ın konuşmacı olarak katıldığı konferans, Urfa City Avm'de gerçekleşti. Konferansa Şanlıurfa'lı köşe yazarları, Belediye Başkan Aday adayları, Sivil toplum kuruluşları yanında çok sayıda izleyici katıldı.

Prof. Yıldırım; Kimlikler inkar edilemez
Prof. Yıldırım; Kimlikler inkar edilemez

 

Konferans'ta bir açılış konuşması yapan Medya Yazarlar Derneği Başkanı Abdulkadir İkbal, "Barışın estiği şu günlerde böyle bir etkinlik yapmak son derece anlamlı oldu. İnşallah hizmetlere vesile olur. Gayemiz bu milletin birlik ve beraberliğine hizmet etmektir. Bu amaçla Artuklu Üniversitesi yaşayan diller bölümü başkanı sayın Kadir Yıldırım'ı, Din Medeniyet ve Hukuk penceresinden 'Kürt Dili ve Kimliği' hakkında bir konferans tertip ettik. Konferans'a katılanlara ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Peygamber Efendimizin Savaş ismine dahi tahamülü olmadığını ifade eden, Artuklu Üniversitesi'nden Prof. Dr. Kadri Yıldırım, "Ülkemiz yeni bir ortam yakalamıştır" dedi.
Savaşlarla birlikte yıkımların geldiğini söyleyen Yıldırım, "Ülkemiz 30 yıldır savaş acısı çekti. Yeraltı ve insan kaynaklarımız zayiat verdi. Bakın kaç aydır Güneydoğu'da cenazeleri görmüyoruz. Şehit haberleri gelmiyor. Batıda 'Vatan Bölünmez, Şehitler ölmez' sesleri yükselmiyor. Irk ve diller arasında ayrım, renk ve din ayrımı yapmak savaş nedeni oluyor. İnsanları farklı tanıtırsanız, kimliklerini inkar ederseniz, görmemezlikten gelirsen bu olmaz" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu