Advert
Advert
Advert

Prof. Öner Çetin'den Dr. Yetim'e TKDK tebriği

Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öner Çetin, Şanlıurfa İl koordinatörlüğünü ziyaret etti. TKDK'nın faaliyetlerinden dolayı İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim ve ekibini kutladı.

Prof. Öner Çetin'den Dr. Yetim'e TKDK tebriği
Prof. Öner Çetin'den Dr. Yetim'e TKDK tebriği  admin

Prof. Çetin’i makamında ağırlayan İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim; TKDK’nın faaliyetleri, Şanlıurfa’ya kazandırılan yatırımlar, TKDK’nın et işleme, süt işleme, su ürünleri işleme, meyve ve sebze soğuk hava depoları ile kesimhanelere yönelik hibeler ve IPARD Programı hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

Prof. Çetin; TKDK’nın faaliyet gösterdiği illerde et ve süt üretimi ile bunların işlenmesi başta olmak üzere, AB standartlarında, hayvan refahı ve gıda hijyenine uygun, verimli ve sürdürülebilir tesislerin ekonomiye kazandırıldığını söyledi. Prof. Çetin bu model yatırımların TKDK destekleri ile gerçekleştiğini söyleyerek, Dr. Yetim ve Koordinatörlük personeline teşekkür etti.

Dr. Yetim; et ve balık üretiminin yanı sıra, modern kesimhane, parçalama ve işleme tesisleri ile ete katma değer sağlanması gerektiğini, TKDK’nın 3 milyon avroya kadar olan bu yatırımlara %50 hibe verdiklerini, kesimhane, et parçalama ve et işleme yatırımlarında atık yönetimi ile ilgili harcamalarda hibe oranın %60 olduğunu söyledi.

 Dr. Yetim, TKDK desteği ile kurulan modern yatırımların istihdama önemli katkı sağlamasının yanında modern üretim, işleme ve pazarlama tekniklerinin geliştirilmesine de öncülük ettiğini belirterek girişimcileri IPARD kapsamında yatırım yapmaya davet etti. 

www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak