Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan rehberlik uzmanlarına tavsiyeler

Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan rehberlik uzmanlarına tavsiyeler

İstanbul İlçeler Rehberlik Araştırma Merkezi müdürleri aylık olağan toplantılarını Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 14:11
Prof. Dr. Nevzat Tarhan'dan rehberlik uzmanlarına tavsiyeler

İstanbul İlçeler Rehberlik Araştırma Merkezi müdürleri aylık olağan toplantılarını Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde konuşan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, rehberlik uzmanlarına “Meslek hayatınızda şahit olduğunuz önemli olayları topladığınız ‘Olgu Defterleri’ oluşturun” tavsiyesinde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke’de bir araya gelen müdürlere hitaben konuşan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, eğitim kurumlarında sorun yaşayan öğrencilerin daha çok rehberlik servislerine başvurduğunu belirterek bu nedenle de en zor görevin rehberlik öğretmenlerine düştüğünü söyledi.

Olgu defterleri oluşturun

Tarhan, rehberlik öğretmenlerine şahit oldukları önemli, ilginç olayların da içerisinde toplandığı bir olgu defteri oluşturmaları tavsiyesinde bulundu.

Mevcut 100 sorunun yüzde 80’nin genelde tekrarlayan sorunlar olduğunu ifade eden Tarhan, kalan yüzde 20’lik kısmının çözülmesi halinde sorunların tamamıyla ortadan kalkabileceğini kaydetti.

Koruyucu ruh sağlığı planlamasının önemi

Şu an okullarda eğitim gören Y ve Z kuşaklarına da dikkat çeken Tarhan, eğitim planları yapılırken “koruyucu ruh sağlığı” planlamasının da göz ardı edilmemesi gerektiğini hatırlattı. Tarhan koruyucu ruh sağlığı çalışmalarının en az bağımlı olan kişilerin tedavisi kadar önemli olduğuna da vurgu yaptı. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com