Advert
Advert
Advert

Poyrazköy davasında pastalı kutlama

Poyrazköy davasında pastalı kutlama
Poyrazköy davasında pastalı kutlama

Kafes Eylem Planı ve Amirallere Suikast dosyalarıyla birleştirilen, Poyrazköyde ele geçirilen mühimmatla ilgili davanın tutuksuz sanıklarından Kurmay Albay Dora Sungunay, Böyle bir örgütlenmenin varlığını medyadan duydum dedi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada verilen arada, duruşmayı izleyen tutuklu sanıklardan emekli binbaşı Levent Bektaşın eşi Füsun Bektaş, avukatının getirdiği pastayı dilimleyerek salondakilere dağıttı.

Füsun Bektaşın, duruşma gününün eşi Levent Bektaşla evliliklerinin 19. yıl dönümüne denk gelmesi nedeniyle pasta getirttiği öğrenildi.

Aranın ardından devam eden duruşmada savunması sorulan tutuksuz sanıklardan kurmay albay Sungunay, silahlı Ergenekon terör örgütü üyesi olmakla suçlandığını ve bu suçu reddettiğini belirterek, Maalesef iddianamede 24 senelik hizmet ettiğim devlete karşı elektronik posta ile suçlanmaktayım. Aramalarda hiçbir şey bulunamadı diye konuştu.
Başarılı çalışmalar sonucu üstlerinden hep takdir aldığını belirten Sungunay, iddianamede bahsedilen terör örgütleriyle bağlantısı olmadığını kaydetti.

Bu ihbarda yer alan iddiaların tamamı hayal ürünü ve gerçek dışıdır. Böyle bir örgütlenmenin varlığını medyadan duydum ifadesini kullanan Sungunay, kendisi hakkındaki yükselebilmesi için Ergenekon terör örgütü tarafından her türlü desteğin verildiği iddiasının hiç araştırılmamasının ilginç olduğunu belirtti.

Soruşturmanın gerekli özen ve dikkat gösterilmeden yapıldığını savunan Sungunay, Bu dosyanın bir TSK bilgisayarında yazılmış olmasının imkansız olduğu açıktır. Genelkurmayda isim yazmaz, sadece bir sayı yer alır. Şimdilerde bu değişti. O tarihlerde yurt dışında olduğumu pasaportla izah ettim dedi.

Soruşturmalarda, şüphelilerle irtibatlı olduğuna dair kayıt veya görüntü elde edilemediğini öne süren Sungunay, TSKda görevli bir subayın örgüt üyesi olacağı ve bunun da TSK tarafından tespit edilemeyeceği düşünülemez. İddia edilen örgütlere ait herhangi bir faaliyetim tespit edilememiştir. İhbar mektupları asılsızdır, kabul etmiyorum diye konuştu.
Tutuksuz sanıklardan kurmay albay Tayfun Duman da görevde bulunduğu yerleri ve rütbelerini anlattıktan sonra, odasında yapılan aramanın görüntü kayıtlarını sinevizyonla izletti.

Duman, Odamı aramaya gelen görevliler buzdolabına odaklanmış, içini boşalttıktan sonra şöyle bir sallayınca içindeki CD düşmüştür. Her dolabın arkasında olduğu gibi buzdolabının arkasında toz olmaması dikkatimi çekmiştir. Başlangıçta aramanın buzdolabında yoğunlaşmasına anlam veremedim. Ancak daha sonra gelen ihbarda buzdolabında CD olduğunun yer almasıyla durum anlaşılmıştır. Bu, şahsıma yapılan bir komplo, karalama hareketidir dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle