Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Polis uyardı ÖSYM dinlemedi!

Polis uyardı ÖSYM dinlemedi!

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2010 Pazartesi 10:17
Polis uyardı ÖSYM dinlemedi!

KPSS ile başlayıp, üniversiteye girişin ilk basamak sınavı olan YGS ve açıköğretim sınavlarıyla süren kopya skandalları yeni bir boyut kazandı. Polisin, üniversite sınavındaki kopyaya karışan 108 kişiyle ilgili ÖSYMyi 4 ay önce uyardığı ancak yanıt alamadığı ortaya çıktı. Şimdi gözler ÖSYM Başkanında...

Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne yapılan ihbarda, YGSye giren öğrencilerin kopya çekeceği bilgisi üzerine başlatılan soruşturmanın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunduğu sırada Hanefi Avcının 4 aydır bizzat takip ettiği YGSdeki kopya skandalının şüphelilerine ulaşılması için yapılan çalışmalar sonuç verdi. YGSnin yapıldığı 11 Nisanda Eskişehirde Metin Gökçen, evine yapılan baskında el konulan cep telefonundaki mesajlarda, YGSnin matematik sorularının cevap anahtarının bulunması üzerine gözaltına alındı. 

ÖSYM DÖRT AYDIR CEVAP VERMEDİ 

Metin Gökçenin tutuksuz yargılanmak üzere bırakılmasından sonra polisin derinleştirdiği araştırmada önemli ipuçlarına ulaşıldı. Türkiyede 16 ilde belirlenen 108 isim ÖSYM Başkanlığına bildirilerek, aralarında sınava girenlerin ortak cevaplarının belirlenmesi ve buna göre bir değerlendirilme yapılması istendi.

Ancak polisin 4 ay önce yazdığı yazıyı ÖSYM yanıtlamadı. Sorularının doğru yanıtlarının 16 ilde zincirleme olarak dağıtılmasının organize olduğunu düşünen polis, çalışmalarını bu yönde derinleştirdi. Yanıtların gönderildiği cep telefonları arasındaki HTS ve analiz raporlarından harekete geçen polis, şebekenin elebaşını da ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Mardinin Kızıltepe İlçesine kadar uzanan soruşturma kapsamında Diyarbakır, İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Şırnak, Mersin, Afyonkarahisar, Çanakkale, Gaziantep, Adana, Manisa, Sinop, Batman, Bursa, Kocaeli, Amasyada belirlenen 108 isim üzerindeki soruşturma sürüyor. 

AVCI: BAŞLANGICI BURSA - DİYARBAKIR 

Bu arada kendi isteğiyle merkeze alınan Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Eskişehir Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde YGSdeki kopya skandalıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: Bildiğim kadarıyla Diyarbakır-Bursa başlangıçlı. Eskişehir olarak bilgi verilmişti. Halen tahkikat sürüyor. İçeriği hakkında bir şey söylemek erken olur.

KOPYA MAKİNASI KOL SAATLERİ... AYRINTILAR DİĞER SAYFADA...

« geri1·2·3ileri » BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com