Advert
Advert
Advert

Polis süsüyle gasp yapmaya kalkışanları emniyet yakaladı

Kendini polis gibi tanıtıp polis kıyafeti ile Suriyeli iş adamını gasp edenlere Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü “dur” dedi.

Polis süsüyle gasp yapmaya kalkışanları emniyet yakaladı
Polis süsüyle gasp yapmaya kalkışanları emniyet yakaladı admin
Olay geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde meydana geldi. Suriye uyruklu H.D saat 19.00 sularında evden ayrılmış ve İl Göç İdaresi’ne kimlik kartı çıkarmak için hareket etti. Ancak aradan uzun bir süre geçtikten sonra Suriyeli koca eve dönmeyince eşi soluğu karakolda aldı. Kadının ifadesini alan polis daha sonra kocayı bulmak için harekete geçti.
 
Cinayet-Gasp büro Amirliğine bağlı ekipler olarak yapılan çalışmada kayıp şahıs H.D. isimli şahıs Haliliye ilçesinde elleri ve ayakları plastik kelepçe ile bağlı şekilde bulundu.Bahse konu olay ile ilgili olarak Cinayet ve Gasp büro amirliği tarafından oluşturulan özel ekibin yaptığı çalışmada, H.D. İsimli işadamının kimlik çıkarma bahanesi ile bir yere çekildiği daha sonra polis süsü verilerek elleri, ayakları bağlanarak gasp edildiği tespit edildi.
 
 
 
Yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucunda, Suriyeli H.D’yi kimlik bahanesi ile eve çektiği tespit edilen M.E.K ve H.H.A. isimli Suriyeli şahıslar Gaziantep ilinde gizlendikleri evde, Müştekiyi kimlik bahanesi ile eve çektiği tespit edilen M.E.K ve H.H.A. İsimli Suriyeli şahıslar Gaziantep ilinde gizlendikleri evde, H.D’nin ellerini bağladığı ve parasını gasp ettiği tespit edilen Suriye uyruklu A.E. Haliliye ilçesinde gizlendiği evde, iş adamı olduğu bilgisini çeteye aktardığı ve kaçırılmasında polis süsü vermiş olan kişilere tercümanlık yaptığı tespit edilen Suriye uyruklu K.A. Suriye ye kaçmak üzere hazırlık yaptığı Viranşehir ilçesinde bir köyde, Polis kılığına girdiği tespit edilen İ.H.N. İsimli şahıs da Eyyübiye ilçesinde gizlendiği evde yakalandı.
 
Yine yapılan operasyonlar sonucunda Suriyeli işadamı H.D’ye ait olan geçirilen 15200 dolar ile 13550 Türk parası kendisine teslim edildi.
 
 
Olayda yakalanan, M.E.K. , H.H.A. , A.E. , K.A. , İ.H.A. “nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”suçlarından Çıkarıldıkları mahkemece M.E.K. , H.H.A. , A.E. , K.A. İsimli şüpheliler tutuklandı, İ.H.A. İsimli şahıs ise adli kontrol ile serbest bırakıldı. RUHA AJANS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle