Advert
Advert
Advert

Polis Amcalar Sınavlara Hazırlıyor…

Polis Amcalar Sınavlara Hazırlıyor…
Polis Amcalar Sınavlara Hazırlıyor…


Kaynak Kitapları da Vali Okutan Dağıttı

 

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde görevli, eğitim formasyonu almış emniyet personeli tarafından dezavantajlı mahallelerde bulunan, Yenice İlköğretim Okulu, Eyüp Göncü Lisesi, Ali Saip Ursavaş  Lisesi’nde  SBS’ye ve üniversiteye hazırlık kursları düzenleniyor.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, İl Milli Eğitim Müdürü Hanefi Şahin ve eğitim veren polislerle birlikte Eyüp Göncü Lisesi’nde düzenlenen kursta öğrencilerle bir araya geldiler.

 

Vali Okutan, düzenlenen kursa katılan öğrencilere sınavlara hazırlık setleri hediye etti. Kitap dağıtımında öğrencilere hitap eden Vali Okutan, “Sizleri valiler, kaymakamlar, öğretmenler, doktorlar olarak görmek istiyoruz. İyi yetişmiş bireyler olarak toplumunuza faydalı insanlar olacağınıza dair hiçbir şüphem yok. Belki okul dışında da ailelerinizin sizlere yüklediği sorumluluklar olabilir. Ben de köyümüzde okul olmadığı için 7 km yürüyerek eğitim hayatıma başladım. Aynı zamanda da aileme tarla, bağ, bahçe işlerinde üniversiteyi bitirene kadar yardımcı oldum. Bu anlamda sizleri anlıyor ve bunlara rağmen büyük başarılara imza atacağınızı biliyorum. Bizler de sizin iyi bir eğitim alabilmeniz için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. İnşallah yakında mahallelere kuracağımız gençlik merkezleriyle de sosyal ve sportif faaliyetler için de alanlar oluşturacağız. Bugün burada Eğitim formasyonu almış emniyet mensubu büyükleriniz hafta sonu fedakârlık yaparak sizlere yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bizler de bu uzun sınav maratonunda derslerinizde size yardımcı olacak kaynak kitaplar temin ettik ve bugün sizlere bunları hediye ediyoruz. Sizlerin kitaplarla bütünleşmesini ve kitaplarla arkadaş olmasını istiyoruz. Eksikliklerimiz olabilir ancak olabildiğince sizlere ulaşmak, eksiklikleri gidermek ve sizlerle kucaklaşmak istiyoruz. Sizi hem çok seviyoruz hem de sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek hem kursa katılan öğrencilere başarılar diledi hem de bu kursta eğitimci olarak mesailerinin dışında gönüllü olarak görev yapan emniyet mensuplarına ve onları temsilen İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar’a özverili çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

 

Kursa katılan öğrenciler de hem düzenlenen bu kurstan hem de kaynak kitaplara ulaşmalarından dolayı mutluluklarını Vali Okutan’a teşekkür ederek ifade ettiler. 

 

Vali Okutan kitap dağıtımının ardından Liseye yeni kazandırılan kapalı Spor Salonu’nu gezerek incelemelerde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır