Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Polat: Putlar kırmakla bitmiyor

Polat: Putlar kırmakla bitmiyor

GAPGündemi Gazetesi yazarları buluşmasında konuşan gazete yayın yönetmeni Veysel Polat; Putlar kırmakla bitmiyor" dedi.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 09:41
Polat: Putlar kırmakla bitmiyor

Polat; 16 yıl önce yayın hayatına başlayan GAPGündemi'nin iddiası, Şanlıurfa'daki değişimin ve dönüşümün önderliği, bayraktarlığıydı. Bu sözü vermiştik okurumuza. Çok şükür 16 yıl boyunca İbrahim'i çizginin İsmaili takipçisi olduk.. Cehalete, yoksulluğa, zorbalığa ve yozlaşmaya karşı verdiğimiz mücadalemiz ilk günkü heyecan ve kararlıkla devam ediyor, edecek inşallah. Bu mücadelede ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın; seviyeli ve samimi olmasını gözettik. Yer dolsun - yazar oldu desinler diye değil; topluma yönelik sözü olan, Urfayı ileriye taşıcak, mahşeri vicdanın sesi ve hakkın savunucusu olan kardeşlerimizle saf tutalım istedik. 16 Yıl içerisinde yaşadıklarımızdan dersler de çıkardık. İnancımızdan aldığımız güçle yürüdük. Ancak şunu da itiraf edelim ki putlar kırmakla bitmiyor. Devrimcilikle - İnkılapçılık arasındaki farkı da yaşayarak öğrendik. Toplumsal değişim ve dönüşüm kolay olmuyor. Sabır ve emek istiyor. Toplum içerisinde her zaman için hakkı gözetecek, ölçüyü doğru tartacak, olaylara ışık tutacak güçlere ihtiyaç var. Bunu görmenin sorumluluğuyla son bir - iki yıldır yayın politikasında "Sürdürülebilirliği" esas aldık. Bütün gücümüzle putlarla savaşmak yerine, put üreten zihniyetin ortadan kalkması için uğraşmayı önceledik.
Demokrasi, Hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı gibi devleti devlet, toplumu toplum yapan değerlerin yazılması - konuşulması yeterli değil. Bu değerleri gözeten, sahip çıkan, inanan ve işleten toplumsal bir güç oluşturabilirsek bunlar vardır diyebiliriz. Yoksa bu değerler güzel sözler olarak yasalarda ve kağıt üzerinde kalır, bizler de zulüm ve zorbalığa dayalı karanlık çetelerin yönetiminde, çürümüş ve yozlaşmış kurumların altında eziliriz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com